Dziś wystartuje Shibarium? Ważne przemówienie Kusamy podczas ETH Toronto | Wiadomości | CrypS.

Dziś wystartuje Shibarium? Ważne przemówienie Kusamy podczas ETH Toronto

bonk nowy memecoin

Podczas pierwszego dnia konferencji Blockchain Futurist padły informacje odnośnie Shibarium. Główny programista Shiba Inu, Shytoshi Kusama, wygłosił krótkie przemówienie w tej sprawie.


Chociaż oczekiwane uruchomienie rozwiązania skalowania drugiej warstwy Ethereum nie zostało jeszcze ogłoszone, to Kusama miał do przekazania wiele interesujących rzeczy.

Pierwszy dzień konferencji ETH w Toronto

Przemówienie Kusamy rozpoczęło się od hołdu dla siły i wytrwałości społeczności Shiba Inu. Stwierdził on, że: 

To, co czyni Shiba Inu wyjątkowym, to nasza społeczność, Shiba Army!

Podkreślił przy tym znaczenie społeczności w napędzaniu projektu do przodu. Wspomniał również o potencjale transformacyjnym technologii blockchain, argumentując, że nie jest to tylko techniczny cud, ale ma ona potencjał do przekształcenia całych branż.

Blockchain a metaverse 

Szczególnie godne uwagi były jego poglądy na temat metaverse’u, czyli cyfrowego wszechświata, w którym ludzie mogą interaktywnie żyć, prowadzić działalność i uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach. Kusama poświęcił także część swojego przemówienia na prezentację dwóch kluczowych dokumentów: “Shiba Paper” oraz “The 44 Tenets to Triumph in Crypto”. 

Pierwszy z nich oferuje dogłębne spojrzenie na zasady i cele kierujące Shiba Inu, podczas gdy drugi służy jako przewodnik dla nowicjuszy w przestrzeni SHIB. Co ciekawe, ten przewodnik jest oferowany jako limitowana edycja kolekcjonerska w cenie 1 Etheru (ETH).

Czy Shibarium zostanie uruchomione dzisiaj? 

Mimo że dyskusje tego dnia były pouczające, brak ogłoszenia dotyczącego uruchomienia Shibarium pozostawił pewien niedosyt. Powyższy nastrój został szybko zakłócony przez tajemnicze uwagi Kusamy na Telegramie: 

Dlaczego miałbym uruchamiać [Shibarium] podczas 5-minutowej rozmowy, skoro mamy 16 kluczowych uwag do zaprezentowania jutro?

Powyższe słowa, choć są owiane tajemnicą, to w praktyce wydają się mocno sugerować zbliżające się ogłoszenie startu projektu w drugim dniu konferencji. W odpowiedzi na bezpośrednie pytanie, czy Shibarium zostanie uruchomione, czy też zostanie podana tylko data, Kusama żartobliwie odpowiedział: 

Podałem dzisiaj datę. Wszystko będzie mieć miejsce jutro.

Reakcja rynku

Społeczność Shiba Inu analizuje te wskazówki, ale panuje ogólny konsensus według którego będziemy dzisiaj świadkiem odpalenia Shibarium. W związku z dotychczasowymi informacjami Shiba Inu ponownie stało się głównym tematem dyskusji. W chwili publikacji artykułu cena SHIB wynosiła 0,00000995 dolara. W ciągu ostatnich 24 h kurs spadł o 2,62%, natomiast wolumen obrotu skoczył o ponad 41%. To pokazuje, że zwiększyło się zainteresowanie shibą, jednak zarówno wiele osób ją kupuje, jak i sprzedaje w krótkim czasie. Stąd też kurs nie odnotował jeszcze większych wzrostów. Bez wątpienia projekt ten nie jest już tylko memecoinem

Wykres przedstawia kurs SHIBUSD. Źródło: Tradingview.com
bonk nowy memecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.