Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.04.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.04.2023]

Michał Misiura
kurs kryptowalut 14 kwietnia 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 14 kwietnia 2023 roku


Spis treści:


Justin Sun otrzymał wezwanie od SEC

Założyciel Tron, Justin Sun, otrzymał wezwanie do odpowiedzi na pozew Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). 22 marca regulator skierował przeciwko niemu zarzuty sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych oraz popełnienia oszustw i manipulacji rynkowych. Krypto-miliarder bagatelizował sprawę. Teraz do jego domu w Singapurze przyszło oficjalne wezwanie do podjęcia rozmów z SEC.

Czytaj więcej: Justin Sun otrzymał wezwanie od SEC


Twitter umożliwi kupno kryptowalut i akcji z eToro

13 kwietnia Twitter wprowadził możliwość wyświetlania danych finansowych, a także opcję zakupu akcji i kryptowalut. Nowe funkcje zostały dodane we współpracy z platformą inwestycyjną eToro.

Czytaj więcej: Twitter nawiązał współpracę z eToro, aby zaoferować krypto i akcje


Zabójca Boba Lee został aresztowany

Policja aresztowała zabójcę 43-letniego twórcy Cash App, Boba Lee, który zginął od ciosów nożem 4 kwietnia w dzielnicy Rincon Hillon w San Francisco. Sprawcą okazał się 38-letni Nima Momeni, właściciel firmy IT, który znał swoją ofiarę.

Czytaj więcej: Zabójca Boba Lee został aresztowany


Binance otworzy wypłaty ETH od 19 kwietnia

Binance ogłosił datę otwarcia wypłat ze stakingu Ethereum. Funkcja będzie dostępna na stronie „Binance Staking – Ethereum (ETH) 2.0”. Z uwagi na ograniczenia sieci Ethereum giełda będzie ustalać dzienny limit wykupu etherów dla każdego klienta.

Czytaj więcej: Binance otworzy wypłaty ETH od 19 kwietnia


Wielka Brytania chce, by stablecoiny były regulowane tak samo jak waluty fiat

Andrew Bailey, prezes Banku Anglii, wypowiedział się na temat regulacji stablecoinem. Jego zdaniem tego rodzaju cyfrowe aktywa powinny być regulowane podobnie do tradycyjnych produktów finansowych.

Czytaj więcej: Wielka Brytania chce, by stablecoiny były regulowane tak samo jak waluty fiat


Giełda Bitrue ofiarą hacku – skradziono 23 mln $

Singapurska giełda kryptowalut Bitrue poinformowała o włamaniu do jej gorącego portfela. Atakujący wyprowadzili z niego wszystkie środki o wartości 23 mln dolarów. Btrue twierdzi, że na dotkniętym portfelu znajdowało się 5% funduszy przechowywanych na giełdzie. Wypłaty z platformy zostały wstrzymane do 18 kwietnia. –> źródło: Decrypt


Musk tweetuje o APT. Kurs kryptowaluty rośnie

Elon Musk opublikował dziś tweeta, w którym pojawił się skrót APT, oznaczający kryptowalutę Aptos. W następstwie wpisu miliardera jej kurs skoczył o 8% do 13,68 USD. Musk potwierdził w komentarzu pod postem, że to on jest jego autorem, jednak po chwili wykasował tweeta. Wtedy cena Aptosa spadła do 12,56 USD. Zachowaliśmy screen:

Musk tweet APT

EOS staje się interoperacyjny z Ethereum

EOS Network Foundation uruchamia wersję beta emulacji Ethereum Virtual Machine (EVM). Po ponad roku rozwoju rozwiązanie zostanie wdrożone dziś jako inteligentny kontrakt. Dzięki niemu programiści Ethereum będą mogli wykorzystać wydajność i przepustowość EOS do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. –> źródło: The Block


Atak na Yern.finance

13 kwietnia haker wykorzystał bug i posiadając 10 000 dolarów wymintował 1, 25 biliona tokenów yUSDT, które następnie wymienił na 11,6 mln dolarów w innych stablecoinach. Atakujący zdołał wyprać już 2 mln USD, korzystając z miksera Tornado Cash.


Londyńska giełda uruchomi opcje BTC

London Stock Exchange Group ( LSEG.L ) zawiązał współpracę z Global Futures and Options ( GFO-X ) w wyniku której uruchomi handel opcjami i kontraktami futures BTC. To pierwszy regulowany produkt tego typu na londyńskim parkiecie. –> źródło: Reuter


Bloomberg wprowadza chatbota dla rynku finansowego

Duży model językowy BloombergGPT, może udzielać precyzyjnych odpowiedzi na pytania dotyczące branży finansowej i biznesu. Specjaliści wyszkolili algorytm w zakresie 363 miliardów danych finansowych zebranych przez analityków Bloomberga w ciągu ostatnich 40 lat. Model potrafi określać sentyment wiadomości (bycze, niedźwiedzie), przedstawiać notowania giełdowe spółek i dostarczać informacji na temat firm. Bloomberg informuje, że nie zamierza konkurować z botem ChatGPT OpenAI i wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozszerzania funkcjonalności swojej usługi Terminal. –> źródło: Forklog


Komitet Izby Reprezentantów domaga się dokumentów SEC ws. Bankmana-Frieda

Komisja Izby Reprezentantów ds. Usług Finansowych zażądała w lutym wszystkich akt i komunikacji między pracownikami SEC i jej przewodniczącym Garrym Genslerem związanych ze sprawą Samuela Bankmana-Frieda – byłego szefa upadłej giełdy FTX. W odpowiedzi agencja przesłała inne dokumenty. Przewodniczący Komitetu skrytykowali szefa SEC i wezwali do dostarczenia właściwych materiałów do 17 kwietnia. –> źródło: Blockworks

kurs kryptowalut 14 kwietnia 2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.