Zabójca Boba Lee został aresztowany | Wiadomości | CrypS.

Zabójca Boba Lee został aresztowany

Jacek Walewski
bob lee

Służby aresztowały zabójcę 43-letniego twórcy Cash App, Boba Lee, poinformował w czwartek Departament Policji San Francisco. Sprawcą okazał się 38-letni Nima Momeni, który jest właścicielem firmy Expand IT z siedzibą w Emeryville w Kalifornii. Jeden fakt rzuca jednak zupełnie nowe światło na sprawę.


Bob Lee został zamordowany przez swojego kolegę?

W całej sprawie szokuje fakt, że Momeni znał prywatnie Lee, co potwierdził już szef policji San Francisco William Scott. Przekazał, że „pan Momeni został zatrzymany (…) w Emeryville i przewieziony do więzienia hrabstwa San Francisco, gdzie postawiono mu zarzut morderstwa”.

Przypomnijmy, że Lee, dyrektor firmy kryptowalutowej MobileCoin i twórca Cash App, został zamordowany we wczesnych godzinach porannych 4 kwietnia w dzielnicy Rincon Hillon w San Francisco. O sprawie poinformował Departament Policji San Francisco w zeszłym tygodniu. Wiadomo, że policjanci znaleźli go rannego, udzielili pierwszej pomocy, a następnie został przewieziony do szpitala. Zmarł tam w wyniku obrażeń.

Początkowo sugerowano, że to, że sprawca zamordował Lee, było przypadkiem. Sam Elon Musk, szef Tesli, powiedział publicznie, że San Francisco ma poważne problemy związane z przestępczością. Dziś wiemy jednak, że motyw Momeni’ego mógł być osobisty. Szczegóły poznamy zapewne wkrótce.

Bliscy wspominają Lee

London Breed, burmistrz San Francisco, przekazał w oświadczeniu dla ABC News w zeszłym tygodniu, że śmierć Lee oznacza „straszną tragedię”.

Brat Boba, Timothy’ego Olivera Lee, powiedział z kolei mediom, że zmarły „przez całe życie miał pozytywny wpływ na miliony ludzi. Czuł nadrzędną potrzebę udostępniania technologii i pomagania wszystkim”. Dodał, że „marzeniem Boba było uczynienie technologii darmową i szeroko dostępną”.

Można powiedzieć, że ten cel udało mu się zrealizować, bowiem – jak także mówił Tim Lee – „każdego dnia na całym świecie ludzie wchodzą w interakcję z technologią, którą Bob pomógł stworzyć. Bob będzie żył dzięki tym interakcjom i swoim marzeniom o poprawie życia nas wszystkich”. Rodzina Boba jest, jak dodał, „bardzo wdzięczna ciężko pracującym detektywom z San Francisco za postawienie zabójcy przed wymiarem sprawiedliwości”.

bob leereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.