Twitter nawiązał współpracę z eToro, aby zaoferować krypto i akcje | Wiadomości | CrypS.

Twitter nawiązał współpracę z eToro, aby zaoferować krypto i akcje

Dawid Kucharczyk
Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoin

W czwartek, 13 kwietnia, Twitter wprowadził nową funkcję. Platforma dodała możliwość wyświetlania danych finansowych, a także możliwość bezpośredniego kupowania akcji i kryptowalut.


Stało się to możliwe dzięki umowie partnerskiej z platformą handlową eToro. Firma nie potwierdziła jeszcze tego faktu – o współpracy informuje wyłącznie CNBC.

Niektóre dane finansowe są już dostępne w aplikacji. Użytkownicy mogą przeglądać dane z TradingView poprzez API. Wystarczy, że w polu wyszukiwania wpiszą “$” i symbol krypto lub akcji.

Partnerstwo z eToro znacznie rozszerzy listę dostępnych “cashtagów”. Na liście pojawią się główne kryptowaluty i instrumenty pochodne dostępne na platformie.

Do interfejsu zostanie również dodany link umożliwiający przejście bezpośrednio do eToro. Tutaj użytkownik będzie mógł kupić lub sprzedać interesujące go aktywa. CEO eToro, Yoni Assia, skomentował współpracę w następujący sposób:

W ciągu ostatnich trzech lat bardzo się rozwinęliśmy. Wielu naszych użytkowników wchodzi w interakcje z Twitterem i na tej platformie dowiaduje się podstawowych informacji o rynkach.

Czym jest eToro?

Platforma eToro weszła na rynek w 2007 roku. W tej chwili obsługuje 32 miliony klientów w USA, Europie i Azji. Głównym atutem projektu jest funkcja symulacji strategii handlowej konkretnego tradera.

Warto zauważyć, że umowa z eToro może być częścią strategii Elona Muska, który chce przekształcić platformę w “super-aplikację”. Miliarder przedstawił takie plany w listopadzie ubiegłego roku, krótko po sfinalizowaniu transakcji zakupu firmy.

Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.