Justin Sun otrzymał wezwanie od SEC | Wiadomości | CrypS.

Justin Sun otrzymał wezwanie od SEC

Dawid Kucharczyk
justin sun

Założyciel Tron Justin Sun otrzymał wezwanie do odpowiedzi na pozew Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Zostało ono wysłane na adres zamieszkania przedsiębiorcy w Singapurze. Według SEC, Sun rezyduje albo w Singapurze, albo w Hongkongu.


22 marca SEC złożyła pozew przeciwko Sunowi. Regulator oskarża go o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych, oszustwa i manipulacje rynkowe. Agencja pozwała również Tron Foundation, BitTorrent Foundation i BitTorrent w sprawie sprzedaży TRX i BTT. SEC nazywa tokeny niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. Regulatorzy powiedzieli, że oskarżeni “oszukańczo manipulowali” rynkiem wtórnym TRX poprzez system prania pieniędzy.

Następnego dnia Justin odpowiedział SEC. Stwierdził, że pozew jest nieistotny, a firma będzie nadal działać:

Pozew SEC jest kolejnym przykładem działań przeciwko uznanym graczom w przestrzeni blockchain i kryptowalut. Nie jest tajemnicą, że ramy regulacyjne SEC dla aktywów cyfrowych są wciąż w powijakach i wymagają dalszego rozwoju.

Sun powiedział również, że jest chętny do współpracy z regulatorami na całym świecie w celu ustanowienia przejrzystych zasad dla kryptowalut.

justin sunreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.