Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.11.2023]

Kursy kryptowalut 13.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 13 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Gorąca atmosfera w branży, a to dopiero początek

W sektorze kryptowalut znów jest gorąco, a euforyczne nastroje są podbijane przez oczekiwania na kilka kluczowych wydarzeń, które będą miały miejsce w tym tygodniu. Wiele topowych projektów uwolni kolejne pule tokenów na rynek, niektóre zapowiedziały ważne ogłoszenia, które mogą wpłynąć na ich kursy, a wisienką na torcie oczywiście jest decyzja SEC dot. bitcoinowych ETFów. Będzie się działo.

Czytaj więcej: To może być kluczowy tydzień dla rynku kryptowalut. Te wydarzenia będą rzutować na wiele spraw

Punk’s not dead! Rynek NFT znów budzi się do życia

Pozytywne nastroje w branży kryptowalut i wzrosty cen topowych cyfrowych aktywów przełożyły się także korzystnie na sytuację w sektorze NFT. Chociaż ten rynek kuleje od dłuższego czasu, to ostatnio coś tam zaczyna się zmieniać na lepsze.

Czytaj więcej: Pogłoski o śmierci NFT są przesadzone? Wolumen sprzedaży tej kolekcji skoczył w tydzień o prawie 1000%

Gwiazda WNBA jest HODLerką BTC od 10 lat

Obecnie najlepsza zawodniczka w damskiej lidze NBA od dekady inwestuje w BTC, a od kilka lat również i w ETH. Używa także tej klasy aktywów do prowadzenia naprawdę wartościowej działalności pozasportowej. Takich ambasadorów kryptowalut nam trzeba.

Czytaj więcej: Gwiazda koszykówki inwestuje w bitcoina od 10 lat. Teraz opowiedziała, kiedy kryptowaluty się jej przydały

Binance musi teraz udowodnić, że przechwałki Zhao nie są słowami na wiatr

CEO Binance podzielił się niedawno anegdotką dot. tego, że gdy doszło do porwania pracowników firmy i zmuszono ich do oddania posiadanych kryptowalut, to zespołowi giełdy udało się jednak dosyć sprawnie je potem namierzyć. Ciekawe, czy i tym razem się to powiedzie, bowiem według blockchainowego detektywa – ZachXBT – z portfeli giełdowych skradziono w weekend 27 milionów dolarów.

Czytaj więcej: Portfel powiązany z Binance okradziony na 27 milionów dolarów!

 


Newsy z weekendu


Dlaczego Chainlink to rewolucja na rynku blockchaina?

Projekt Chainlink w ostatnich miesiącach regularnie dostarcza nam informacje o kolejnych przełomowych partnerstwach oraz ich pierwszych efektach. Warto jest przyjrzeć się szerzej temu ekosystemowi, bowiem pełni on kluczową rolę w sektorze Web3. W tym artykule przybliżamy Wam historię powstania Chainlink, opisujemy działalność firmy, zastosowanie kryptowaluty LINK oraz analizujemy jej możliwą przyszłość.

Czytaj więcej: Analiza techniczna kryptowaluty Chainlink (LINK). Ile będzie kosztować w 2025 i 2030 roku?

BlackRock zaczyna się niecierpliwić w kwestii spotowych ETF-ów

Gary Gensler podpadł BlackRock. ETF na ETH jest już pewny? Największy na świecie zarządca aktywami inwestorów twierdzi, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) niepotrzebnie gra na zwłokę w kwestii tego typu instrumentów finansowych. Wskazuje się tu totalny brak logicznych argumentów ze strony regulatora z USA, jakoby kryptowalutowe fundusze miały nie wejść w życie.

Czytaj więcej: BlackRock kwestionuje politykę SEC. Gary Gensler pod ścianą: musi zatwierdzić ETF-a ETH?

Ranking najbardziej zaufanych giełd według CCData

Firma CCData opublikowała niedawno raport podsumowujący różne stopnie bezpieczeństwa ze strony scentralizowanych, jak i zdecentralizowanych platform do handlu kryptowalutami. Okazuje się, że spora część z nich mocno się wzięła za uzupełnienie dotychczasowych deficytów pod niektórymi względami i uzyskało o wiele lepsze oceny niż miało to miejsce w poprzednich latach.

Czytaj więcej: Oto najlepiej oceniane CEXy oraz DEXy pod względem bezpieczeństwa

Coinbase wprowadza KYC do swojej sieci

Dowodzona przez Briana Armstronga amerykańska giełda argumentuje ten ruch potrzebą zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w sieci oraz wskazuje na przykład ataków, którym obecność KYC w Base ma zapobiegać.

Czytaj więcej: Coinbase wdraża KYC na swoim blockchainie. Czy to dobre rozwiązanie?

FTX pozywa Bybit na prawie 1 miliard dolarów

Można odnieść wrażenie, że w ostatnich tygodniach dochodzi do wielu konfliktów pomiędzy różnymi podmiotami z rynku kryptowalut. Teraz dwie topowe giełdy do handlu tego rodzaju aktywami idą do sądu bowiem jedna wykorzystała ponoć bliskie relacje z pracownikami drugiej do realizacji własnych celów.

Czytaj więcej: Topowa giełda kryptowalut pozwana na 1 miliard dolarów. ”Wykorzystali nas”

Co zrobić w wypadku, gdy przegapiliśmy dołek na BTC?

Mówi się, że nigdy nie ma złej pory na to, by dokupić więcej BTC. Jednakże sporo inwestorów woli wstrzymać się z tą decyzją i zaczekać na kolejne spadki i kupić na dołku. Co jeśli jednak już bitcoin nie będzie tańszy?

Czytaj więcej: Czy kurs bitcoina jest już zbyt wysoki na jego zakup? Oto dwie alternatywy

Premier Wielkiej Brytanii wzywa do prewencji przed nadużywaniem AI

Dezinformacja i generowane deepfake’i poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji to kwestie, które mogą dziś wywołać niemałe zatrzęsienie w światowych mediach i doprowadzić do wielu nieporozumień. Premier Wielkiej Brytanii – Rishi Sunak – wskazał ostatnio na przykłady sektorów, w które przestępcy mogą uderzyć stosując narzędzia oparte na technologii AI.

Czytaj więcej: AI może okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Czy nowa technologia będzie obalać rządy?

Kursy kryptowalut 13.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.