Coinbase wdraża KYC na swoim blockchainie. Czy to dobre rozwiązanie? | Wiadomości | CrypS.

Coinbase wdraża KYC na swoim blockchainie. Czy to dobre rozwiązanie?

Base KYC Coinbase

Giełda Coinbase uruchomiła w czwartek platformę do weryfikacji tożsamości użytkowników swojego blockchaina. Twierdzi, że taka funkcjonalność na poziomie protokołu łańcucha zwiększa bezpieczeństwo i przejrzystość, a przy tym zapewnia rozwiązanie typowych wyzwań związanych z Know Your Customer (KYC).


Coinbase i KYC w blockchainie

Wszystko powyższe jest możliwe dzięki Ethereum Attestation Service. To warstwa podstawowa, w której użytkownicy mogą składać oświadczenia i dodawać wirtualne podpisy do informacji. W praktyce “umożliwia każdemu wystawianie zaświadczeń w dowolnym łańcuchu lub poza łańcuchem” – czytamy na stronie internetowej usługi.

Według danych firmy analitycznej Dune, Coinbase Verifications, narzędzie giełdy zbudowane na bazie warstwy 2 blockchaina firmy, ma już około 9300 poświadczeń od użytkowników. Jak więc widać, ci ostatni nie widzą problemu w pokazywaniu swojej tożsamości w zamian za możliwość korzystania z łańcucha bloków. Swoją drogą łamie to pewne tabu na rynku i burzy pewien etos konserwatywnego użytkownika kryptowalut.

Twórcy Coinbase Verifications twierdzą, że nie chodzi tylko o spełnienie wymogów KYC, ale też o to, że usługa będzie pomocna zwłaszcza w przypadku ataków Sybil, podczas których hakerzy wykorzystują jeden węzeł do tworzenia wielu fałszywych tożsamości.

Nowa usługa stanowi kolejny krok w kierunku „wykorzystania infrastruktury dobra publicznego o otwartym kodzie źródłowym, aby umożliwić kolejnemu miliardowi użytkowników korzystanie z sieci” – powiedział Jesse Pollak, twórca Base.

Zdecentralizowany system weryfikacji tożsamości

Coinbase wchodzi też tym samym na rynek rozwiązań zdecentralizowanych systemów weryfikacji tożsamościowej. Proof of Humanity, protokół weryfikacyjny oparty na Ethereum, za pomocą którego użytkownicy mogą przesyłać dowody swojej tożsamości, stał się liderem tej części rynku.

W naszych cyfrowych interakcjach nigdy nie możemy wiedzieć, kto siedzi po drugiej stronie ekranu

– przekazał zespół Kleros w momencie premiery rozwiązania, za którym stoi.

Dalej wskazał, że powyższe umożliwia manipulacje, które stają się coraz groźniejsze w wyniku rozwoju sztucznej inteligencji.

Dodajmy, że ogłoszenie Coinbase następuje w momencie, gdy akcje spółki zaczynają zyskiwać na wartości. W piątek kurs jej papierów wartościowych spadł jednak o 1% po wzroście aż o 6% podczas czwartkowej sesji.

Base KYCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.