Portfel powiązany z Binance okradziony na 27 milionów dolarów! | Wiadomości | CrypS.

Portfel powiązany z Binance okradziony na 27 milionów dolarów!

Binance hack Binance

Zdaniem blockchainowego detektywa, który ukrywa się pod nickiem ZachXBT, adres powiązany z giełdą Binance został przejęty przez cyberprzestępcę. Ten ukradł w ten sposób równowartość 27 milionów USD.


Udany atak hakerski na Binance

Na rynku kryptowalut ataki hakerskie zdradzają się dosyć często. Są właściwie wpisane w historię cyfrowych aktywów. Przez tego typu incydenty upadały nawet i całe giełdy. Najgłośniejszy taki przypadek dotyczy Mt. Gox, niegdyś głównej platformy do handlu bitcoinami, która została okradziona i zakończyła działalność w 2013 r.

Według blockchainowego detektywa, który publikuje swoje posty pod nickiem ZachXBT, portfel kryptowalutowy powiązany z Binance został uszczuplony o 27 milionów USD w stablecoinie USDT. Wszystko stało się w wyniku udanego ataku. Hack miał miejsce wczoraj.

Jak wynika z analizy ZachXBT, środki zostały następnie zamienione na ETH za pomocą różnych protokołów, a potem “połączone z bitcoinem” za pośrednictwem THORChain.

Wygląda na to, że wczoraj ktoś ukradł 27 mln USDT.

0x0f2183c8e415e61b4ad7774bf1097019eb2d5b85798a2a229070495131d60321

USDT zostało szybko zamienione na ETH, następnie przeniesiony do szeregu usług (FixedFloat, ChangeNow itp.) i połączone z Bitcoinem [jako siecią] poprzez THORChain

– wskazał w poście.

Portfel otrzymał środki z Binance zaledwie tydzień temu. Jak zauważył ZachXBT, na adres trafiły też aktywa z portfela oznaczonego przez Etherscan jako adres dostawcy smart kontraktów Binance. Stało się to w maju 2019 r.

Co dokładnie się wydarzyło?

Co jednak dokładnie się stało? Nie do końca wiadomo. Wszystko wydarzyło się jednak – o ironio! – niedługo po tym, jak dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao – chwalił się, jak jego firma potrafiła śledzić przepływ innych nielegalnie przejętych środków.

Napisał w dniu 10 listopada na X, że kadra kierownicza Binance została w czasie wyjazdu do Czarnogóry porwana i zmuszona do opróżnienia swoich portfeli kryptowalutowych. Szczegółowo opisał, w jaki sposób jego giełda kryptowalut była w stanie śledzić transakcje i zamrozić ponad 94% skradzionych środków.

Ujawnił, że wszystkie środki zostały pobrane w tetherze (USDT) i przelane na portfel w sieci Tron. Według CZ Binance udało się zamrozić około 11,8 miliona USD, czyli 94,4% z skradzionych 12,5 miliona USD.

Binance hackreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.