Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.07.2023]

Kursy kryptowalut 13.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 13 lipca 2023 roku


Spis treści:


XRP nie jest papierem wartościowym! Ripple triumfuje nad SEC

Dziś sędzia prowadząca sprawę sądową pomiędzy amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) a firmą Ripple wydała bardzo ważne orzeczenie na korzyść tego drugiego. Analisa Torres stwierdziła bowiem, że token firmy – XRP – pod wieloma względami nie jest papierem wartościowym. Z jednej strony możemy mówić o historycznym zwycięstwie nad SEC, jednakże jest pewne ”ale”. To, co jednak jest obecnie istotne, to kwestia kursu tej kryptowaluty, który wystrzelił mocno do góry.

Czytaj więcej: Ripple vs. SEC – zapadł historyczny wyrok w sądzie! Kurs XRP reaguje

Europa przegoniła USA. ETF Bitcoin spot jeszcze w tym roku!

Stany Zjednoczone wciąż oczekują na to, że któryś z zarządców inwestycjami otrzyma zgodę od SEC na utworzenie funduszu ETF Bitcoin spot. W Europie sytuacja jest o wiele bardziej rozwojowa, bowiem już dwa lata temu firma Jacobi Asset Management otrzymała zgodę na utworzenie takiego instrumentu finansowego. Ze względu za liczne zawirowania w 2022 roku jego uruchomienie było przekładane w czasie, ale teraz poinformowano, że pierwszy w historii europejskiego rynku ETF Bitcoin spot ruszy jeszcze przed zakończeniem obecnego roku!

Czytaj więcej: Jeszcze w tym roku wystartuje pierwszy ETF na BTC dla rynku spot w Europie

Elon Musk rusza ze swoim projektem AI. Ambitne plany CEO Tesli

Dyrektor generalny Tesli poinformował o rozpoczęciu działalności swojej nowej firmy – xAI – która ma stanowić konkurencję dla ChatGPT od OpenAI. Celem tego projektu jest jak najbardziej dogłębne ”poznanie wszechświata” przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Więcej szczegółów na temat firmy poznamy jutro podczas specjalnej sesji na Twitterze. Warto wspomnieć również o tym, że Musk do współpracy zaprosił naprawdę znaczące postacie będące specjalistami w pracy nad tą technologią.

Czytaj więcej: Elon Musk ogłasza powstanie xAI. Jego nowa firma ma rzucić na kolana ChatGPT

Czym jest Bitcoin ETF? Wszystko, co trzeba wiedzieć

W ciągu ostatniego miesiąca praktycznie każdego dnia otrzymujemy różne doniesienia odnośnie bitcoinowych ETF-ów, co jest oczywiście związane z trwającym wyścigiem w USA o uzyskanie zgody na jego utworzenie. Warto jednak wiedzieć, że tego rodzajów funduszy opartych o pierwszą kryptowalutę jest tak naprawdę kilka i każdy z nich posiada swoje unikatowe cechy. Czym są w takim razie bitcoinowe ETF-y? Czy warto w nie inwestować i jakie są ich wady oraz zalety? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu.

Czytaj więcej: Co to jest Bitcoin ETF? Jakie są rodzaje ETF-ów?

Google Play zezwoli na dodawanie NFT do aplikacji w swoim sklepie

Sklep z aplikacjami od giganta technologicznego zmienia swoją dotychczasową politykę, co stanowi ukłon w stronę rynku cyfrowych aktywów. Bowiem od teraz deweloperzy tworzący swoje apki mogą dołączać do nich cyfrowe aktywa oparte na blockchainie. Tym samym Google robi duży krok w stronę wspierania adopcji kryptowalut oraz niewymiennych tokenów (NFT). By takie aplikacje mogły bezproblemowo pojawić się w Google Play, trzeba spełnić jedynie pewien warunek.

Czytaj więcej: Google Play robi ukłon w stronę cyfrowych aktywów

Jak Gary Gensler postrzega udział Coinbase w ETF bitcoin spot?

Przewodniczący SEC został ostatnio zapytany o to, czy udział amerykańskiej giełdy kryptowalut, z którą regulator prowadzi obecnie konflikt w sądzie, w procesie tworzenia ETF-ów śledzących cenę spot bitcoina. Chodziło o kwestię dzielenia nadzoru nad bezpieczeństwem cyfrowych aktywów. Gary Gensler swoją wypowiedzią dał do zrozumienia, że niezależnie od tego, jak bardzo podmioty starające się o zielone światło na stworzenie tego typu funduszu spełniałyby wytyczne postawione przez SEC, to i tak nie mają zbytnio co liczyć na powodzenie.

Czytaj więcej: Gary Gensler rzuca nowe światło na udział Coinbase w powstaniu ETF bitcoin spot. Co to zmienia?

Hard fork BNB Beacon Chain. Sieć się zbroi przed atakami hakerów

Za niespełna tydzień blockchain od Binance przejdzie swoją aktualizację o nazwie ,,ZhangHeng”. Jej celem jest wprowadzenie dwóch kluczowych rozwiązań, które znacznie usprawnią ochroną przez atakami hakerskimi. Wcześniej kilkukrotnie dochodziło do różnych sytuacji, podczas których cyberprzestępcy atakowali sieć. Co dokładnie deweloperzy zamierzają wdrożyć, by zabezpieczyć się przed ich działaniami?

Czytaj więcej: BNB Beacon Chain przejdzie za tydzień swój hard fork. Dlaczego jest to kluczowe dla bezpieczeństwa tej sieci?

Były CEO Celsiusa został aresztowany

Alex Mashinsky, czyli były dyrektor generalny upadłego pożyczkodawcy kryptowalutowego Celsius, został aresztowany i stanął przed sądem. Przedsiębiorcy postawiono łącznie 7 zarzutów o celowe wprowadzanie inwestorów w błąd i oszustwa związane z papierami wartościowymi. Maskinsky może spędzić w więzieniu nawet do 10 lat. Co ciekawe, zbankrutowana firma zgodziła się pójść na ugodę z władzami i zapłacić kolosalną karę w wysokości 4,7 miliarda dolarów.

Źródło: CNBC

Hive ogłasza rebrending. Firma miningowa skręca w stronę AI

W miarę wzrostu popularności sztucznej inteligencji oraz oferowania rozwiązań przechowywania danych w chmurze, coraz więcej firm skłania się do tego, by wejść do tych sektorów. Teraz jeden z liderów na rynku wydobycia kryptowalut – Hive Blockchain – poinformował, że zmienia swoją nazwę na Hive Digital Technologies. Wyrzucenie słowa ”Blockchain” ma podkreślić chęć skupienia się firmy na innych rodzajach działalności. Firma jest w posiadaniu sporej ilości kart GPU, które m.in. wykorzysta do oferowania mniejszym firmom opcji korzystania z chmury.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 13.07.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.