Google Play robi ukłon w stronę cyfrowych aktywów | Wiadomości | CrypS.

Google Play robi ukłon w stronę cyfrowych aktywów

Oprogramowanie dostarczone przez Google Ads drenuje cały portfel kryptowalutowy influencera NFT

Google Play zmienia zasady dotyczące stokenizowanych zasobów cyfrowych, zezwalając programistom na oferowanie NFT w aplikacjach i grach. 


Google Play mówi “tak” cyfrowym aktywom

Google Play rewolucjonizuje swoją politykę. Postanowiło bowiem umożliwić programistom dodawanie zasobów cyfrowych, takich jak NFT, do swoich aplikacji i gier, które są oferowane przez nich w sklepie Google. Jest tylko jeden warunek. Twórcy, którzy chcą skorzystać z nowej opcji (kupowania, sprzedawania lub zarabiania na stokenizowanych aktywach) muszą zaznaczyć, że w aplikacji znajdują się elementy oparte na blockchainie. To jednak formalność i żadna przeszkoda.

Joseph Mills, Group Product Manager Google Play, twierdzi, że zmiana polityki firmy doprowadzi do zwiększenia „lojalności użytkowników dzięki wyjątkowym nagrodom NFT”.

W inicjatywie pojawia się też Reddit, który ma już swoje doświadczenia na polu NFT. Matt Williamson, starszy menedżer ds. inżynierii Reddit, dodał, że nowe wytyczne Google mają na celu zwiększenie zaufania użytkowników do nowoczesnych rozwiązań i promowanie technologii blockchain.

Podkreślił, że „chociaż stokenizowane zasoby mają na celu tworzenie bardziej wzbogaconych, wciągających doświadczeń, (…) programiści nie mogą promować ani gloryfikować żadnych potencjalnych zarobków z gry lub działań handlowych”. Dzięki temu udaje się zachować dotychczasowe zasady Google Play dotyczące zakazu hazardu czy konkursów, w których można wygrać prawdziwe pieniądze.

Pomimo tego ostatniego to poważna zmiana. Warto przypomnieć, że wcześniejsza polityka Google’a dotycząca aplikacji opartych na blockchainie była bardzo rygorystyczna. W jej efekcie gry takie jak „Bitcoin Blast” zostały wyrzucone ze Sklepu Play w 2021 roku i to bez jasnego wyjaśnienia, dlaczego tak się stało. Z kolei w 2018 roku sklep zakazał udostępniania aplikacji do kopania kryptowalut. Ten zapis jednak nie został usunięty.

Zwiastun zmian

Ogólnie rzecz biorąc, firma zasygnalizowała zmianę swojego nastawienia do świata Web3 już w zeszłym roku. Umożliwiła bowiem włączenie do sklepu ArDrive Mobile, aplikacji do zdecentralizowanego przechowywania danych. Ostatni ruch Google może sprawić, że moda na NFT wróci. Ci, którzy wrzucili tego typu tokeny do grobu, mogą je teraz szybko odkopywać.

Oprogramowanie dostarczone przez Google Ads drenuje cały portfel kryptowalutowy influencerareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.