BNB Beacon Chain przejdzie za tydzień swój hard fork. Dlaczego jest to kluczowe dla bezpieczeństwa tej sieci? | Wiadomości | CrypS.

BNB Beacon Chain przejdzie za tydzień swój hard fork. Dlaczego jest to kluczowe dla bezpieczeństwa tej sieci?

bnb chain przeprowadził udany hard fork morana

Beacon BNB ma przejść aktualizację o nazwie ,,ZhangHeng”, która znacząco zmieni działanie tego blockchaina. 


Zapowiadany hard fork ma nastąpić na wysokości bloku 328 088 888. Planowany termin aktualizacji ustanowiono na 19 lipca 2023 r. o godzinie 6:00 UTC.

Co zmieni aktualizacja BNB Beacon Chain?

Aktualizacja sieci Beacon BNB wprowadza dwie ważne zmiany. Pierwsza to dodanie BEP-255. Ten nowy element pozwala na śledzenie, jak zmienia się stan kont użytkowników – ile mają na nich środków – za każdym razem, gdy powstaje nowy blok w sieci. Jeśli coś będzie nie tak, produkcja nowych bloków zostanie zatrzymana, co zwiększa bezpieczeństwo dla gromadzonego kapitału.

Druga zmiana to naprawa błędu, który mógł powodować problemy z szybkim zatwierdzeniem transakcji. Chodzi o tzw. Rogue Key Attack. Aby to naprawić, wszystkie adresy, które służą do głosowania, zostaną usunięte podczas aktualizacji, a potem walidatorzy – osoby, które zatwierdzają transakcję – muszą je dodać ponownie.

Jak aktualizacja wpłynie na użytkowników?

Aktualizacja poprawi ogólne bezpieczeństwo, ale nie wpłynie bezpośrednio na większość osób, które mają BNB lub korzystają z giełd czy portfeli, które obsługują BNB. W praktyce, jeśli należysz do którejkolwiek grupy z tych ludzi, nie musisz robić niczego specjalnego. Inaczej jest w przypadku osób zarządzających węzłami sieci – muszą one zaktualizować swoje oprogramowanie do najnowszej wersji v0.10.16, zanim sieć dojdzie do punktu, w którym nastąpi aktualizacja.

Jeżeli nie zrobią tego na czas, będą musieli przejść przez proces naprawy, co może być skomplikowane. Pamiętajmy, że obecnie skalowalność to jeden z większych problemów technologii blockchain. Między innymi właśnie z tego powodu sieci są poddawane regularnym aktualizacjom.

 

Co to jest BNB Chain?

BNB Chain – to czwarta największa sieć blockchain na świecie, jeśli chodzi o wartość wszystkich coinów, które są w niej używane. Szacowana kapitalizacja wynosi około 38 miliardów dolarów! Sieć BNB Chain została zbudowana i rozwijana przez giełdę kryptowalut Binance.

Choć Binance jest tylko jednym z wielu podmiotów, które pomagają rozwijać tę sieć, to jednak odgrywa w blockchainie znaczną rolę. Jeszcze w czerwcu tego roku Binance i kilka firm z nią powiązanych miało kłopoty z amerykańskim prawem. Skonfliktowani z giełdą regulatorzy z USA twierdzą, że BNB, które są używane w sieci BNB Chain – są właściwie papierami wartościowymi, a to oznacza, że powinny być inaczej traktowane przez prawo. Oficjalna informacja o planowanym forku nie wpłynęła znacząco na kurs BNB, który przedstawiamy poniżej:

Wykres przedstawia kurs BNBUSD. Źródło: TradingView.com

Obecny kurs BNB wynosi 244,63 dolary. W ciągu doby odnotowano spadek o 1,91 %. Czy kolejny hard fork skutecznie usprawni działanie blockchaina? Prawdopodobnie tak, jednak obecny konflikt w USA stale utrudnia rozwój platformy.

bnb chain przeprowadził udany hard fork moranareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.