BNB Beacon Chain przejdzie za tydzień swój hard fork. Dlaczego jest to kluczowe dla bezpieczeństwa tej sieci? | Wiadomości | CrypS.

BNB Beacon Chain przejdzie za tydzień swój hard fork. Dlaczego jest to kluczowe dla bezpieczeństwa tej sieci?

Patryk Chodyniecki
bnb chain przeprowadził udany hard fork morana

Beacon BNB ma przejść aktualizację o nazwie ,,ZhangHeng”, która znacząco zmieni działanie tego blockchaina. 


Zapowiadany hard fork ma nastąpić na wysokości bloku 328 088 888. Planowany termin aktualizacji ustanowiono na 19 lipca 2023 r. o godzinie 6:00 UTC.

Co zmieni aktualizacja BNB Beacon Chain?

Aktualizacja sieci Beacon BNB wprowadza dwie ważne zmiany. Pierwsza to dodanie BEP-255. Ten nowy element pozwala na śledzenie, jak zmienia się stan kont użytkowników – ile mają na nich środków – za każdym razem, gdy powstaje nowy blok w sieci. Jeśli coś będzie nie tak, produkcja nowych bloków zostanie zatrzymana, co zwiększa bezpieczeństwo dla gromadzonego kapitału.

Druga zmiana to naprawa błędu, który mógł powodować problemy z szybkim zatwierdzeniem transakcji. Chodzi o tzw. Rogue Key Attack. Aby to naprawić, wszystkie adresy, które służą do głosowania, zostaną usunięte podczas aktualizacji, a potem walidatorzy – osoby, które zatwierdzają transakcję – muszą je dodać ponownie.

Jak aktualizacja wpłynie na użytkowników?

Aktualizacja poprawi ogólne bezpieczeństwo, ale nie wpłynie bezpośrednio na większość osób, które mają BNB lub korzystają z giełd czy portfeli, które obsługują BNB. W praktyce, jeśli należysz do którejkolwiek grupy z tych ludzi, nie musisz robić niczego specjalnego. Inaczej jest w przypadku osób zarządzających węzłami sieci – muszą one zaktualizować swoje oprogramowanie do najnowszej wersji v0.10.16, zanim sieć dojdzie do punktu, w którym nastąpi aktualizacja.

Jeżeli nie zrobią tego na czas, będą musieli przejść przez proces naprawy, co może być skomplikowane. Pamiętajmy, że obecnie skalowalność to jeden z większych problemów technologii blockchain. Między innymi właśnie z tego powodu sieci są poddawane regularnym aktualizacjom.

 

Co to jest BNB Chain?

BNB Chain – to czwarta największa sieć blockchain na świecie, jeśli chodzi o wartość wszystkich coinów, które są w niej używane. Szacowana kapitalizacja wynosi około 38 miliardów dolarów! Sieć BNB Chain została zbudowana i rozwijana przez giełdę kryptowalut Binance.

Choć Binance jest tylko jednym z wielu podmiotów, które pomagają rozwijać tę sieć, to jednak odgrywa w blockchainie znaczną rolę. Jeszcze w czerwcu tego roku Binance i kilka firm z nią powiązanych miało kłopoty z amerykańskim prawem. Skonfliktowani z giełdą regulatorzy z USA twierdzą, że BNB, które są używane w sieci BNB Chain – są właściwie papierami wartościowymi, a to oznacza, że powinny być inaczej traktowane przez prawo. Oficjalna informacja o planowanym forku nie wpłynęła znacząco na kurs BNB, który przedstawiamy poniżej:

Wykres przedstawia kurs BNBUSD. Źródło: TradingView.com

Obecny kurs BNB wynosi 244,63 dolary. W ciągu doby odnotowano spadek o 1,91 %. Czy kolejny hard fork skutecznie usprawni działanie blockchaina? Prawdopodobnie tak, jednak obecny konflikt w USA stale utrudnia rozwój platformy.

bnb chain przeprowadził udany hard fork moranareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.