Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.09.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 12.09.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 12 września

Spis treści:


Liczba NFT na Solanie bije rekordy

Dzień 7 września był rekordowy pod względem liczby NFT wyemitowanych w sieci Solana. Tego dnia stworzono aż 312 000 kolekcjonerskich tokenów – pięć razy więcej niż średnia liczba wcześniej stworzonych NFT.

W tym samym czasie wzrósł również wolumen handlu NFT w sieci Solana. 6 września wyniósł 373 tys. SOL (11,5 mln USD) i był najwyższy od maja tego roku. 7 maja wolumen był nieco niższy – 334 tys. SOL. Jednak wciąż jest to wynik powyżej średniej z ostatnich miesięcy.

Czytaj więcej: Liczba NFT na Solanie bije rekordy


Władze Indii odmrażają aktywa giełdy WazirX

Indyjska giełda kryptowalut WazirX uzyskała dostęp do swoich kont bankowych zablokowanych przez Enforcement Directorate (ED) Ministerstwa Finansów tego kraju.

Czytaj więcej: Władze Indii odmrażają aktywa giełdy WazirX


Kurs Bitcoina wzrósł powyżej 22 000 USD

W poniedziałek, 12 września, kurs Bitcoina przekroczył poziom 22 tysięcy dolarów. Cena Ethereum utrzymuje się powyżej poziomu 1750 dolarów.

Nie wszystkie kryptowaluty z pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji poszły w ślady tych sztandarowych. Na wykresach USDT (-0,2%), XRP (-0,7%) i Cardano (-1,4%) dominuje kolor czerwony.

Czytaj więcej: Kurs Bitcoina wzrósł powyżej 22 000 USD


Tether wprowadza USDT w sieci NEAR

Emitent USDT – Tether Operations Limited wyemitował steblecoina w sieci NEAR. Platforma NEAR Protocol obsługuje inteligentne kontrakty typu open-source. Ma wysoką przepustowość i jest przeznaczona do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji.


Połowa Bitcoinów znajduje się na niezrealizowanym zysku

W ujęciu półrocznym i rocznym wykres ceny Bitcoina wieszczy „krypto zimę”. W listopadzie ubiegłego roku cena wynosiła 68 tysięcy dolarów. Jednak od połowy czerwca tego roku oscyluje wokół poziomu 20 tys. dolarów. Niemniej jednak na dzień dzisiejszy nieco ponad połowa hodlerów notuje niezrealizowany zysk netto. –> źródło: CryptoPotato


Zwolennik BTC nowym szefem Konserwatywnej Partii Kanady

Pierre Poilievre to nowy lider Konserwatywnej Partii Kanady (CPC), który dał się poznać jako zadeklarowany zwolennik bitcoina. Podczas wieców wyborczych polityk mówił, że Kanadyjczycy powinni mieć swobodę korzystania z innych walut, takich jak BTC, oraz dokonał kupna jedzenia za pomocą kryptowaluty. Deklaruje też, że uczyni swój kraj światową stolicą blockchain. W 2025 roku Poilievre wystartuje w wyborach na premiera Kanady, w których zmierzy się z urzędującym Justinem Trudeau.

Czytaj więcej: Nowy szef Konserwatywnej Partii Kanady wspiera bitcoina


Senatorowie USA chcą wiedzieć, jak Meta zwalcza kryptowalutowe oszustwa

Szóstka amerykańskich senatorów wysłała list do Marka Zuckerberga z prośbą o informacje, jak jego platformy powstrzymują kryptowalutowe oszustwa. Powołali się przy tym na dane Federalnej Komisji Handlu (FTC), które wskazują, że od 1 stycznia 2021 roku do 31 marca 2022 roku 49% zgłoszeń oszustw kryptowalutowych dotyczyło mediów społecznościowych, z czego zdecydowana większość pochodziła z Instagrama, Facebooka i WhatsAppa.

Czytaj więcej: Senatorowie USA pytają Zuckerberga o zwalczanie kryptowalutowych oszustw


SEC tworzy biuro ds. kryptowalut

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uruchamia biuro, którego zadaniem będzie rozpatrywanie zgłoszeń, dotyczących cyfrowych aktywów. Po ostatnich deklaracjach przewodniczącego SEC, który powiedział, że zamierza kontynuować twardy kurs wobec kryptowalut, nowa jednostka może być zapowiedzią dalszych działań. –> źródło: Forkast


Quentin Tarantino i Miramax dochodzą do ugody ws. NFT z Pulp Fiction

„Zgodziliśmy się pozostawić tę kwestię za nami i czekamy na współpracę nad przyszłymi projektami, w tym potencjalnymi NFT” – napisano we wspólnym oświadczeniu Quentina Tarantina i Studia Miramax, które pozwało reżysera za emisję niewymiennych tokenów związanych z filmem Pulp Fiction. Szczegóły osiągniętego porozumienia mają zostać ujawnione w ciągu najbliższych dwóch tygodni. –> źródło: CoinDesk


Japonia wręcza nagrody NFT burmistrzom miast

Siedmiu burmistrzów japońskich miast otrzymało okolicznościowe certyfikaty zasług w formie tokenów NFT za inicjatywy związane z rozwiązywaniem lokalnych problemów i wspieranie gospodarki cyfrowej. W ceremonii przyznania nagród udział wzięli sekretarz rządu Japonii Hirokazu Matsuno oraz premier kraju Fumio Kishida. NFT zostały wybite na blockchainie Ethereum przy wykorzystaniu technologii Proof of Attendance Protocol (POAP). –> źródło: CryptoPotato


Vitalik Buterin z niezapowiedzianą wizytą w Kijowie

Podczas weekendowego wydarzenia Kyiv Tech Summit, do stolicy Ukrainy z niezapowiedzianą wizytą przybył Vitalik Buterin. Była to jego pierwsza wizyta w tym kraju.

sytuacja na rynku kryptowalut 12.09.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.