Kryptowaluty są nadal na naszym celowniku - ostrzega szef SEC | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty są nadal na naszym celowniku – ostrzega szef SEC

Anna Sutowicz
SEC

Gary Gensler, czyli przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), nadal nie zmienia zdania na temat egzekwowania przepisów dotyczących kryptowalut.


Od momentu objęcia urzędu, przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler obrał sobie za cel wiele gałęzi przemysłu kryptowalutowego. W przygotowanych uwagach do dzisiejszego wystąpienia opublikowanych przez Barrons, Gensler powtórzył swoje długo wyrażane przekonanie, że większość kryptowalut to papiery wartościowe podlegające kompetencji agencji.

Przewodniczący SEC twierdzi ponadto, że większość platform kryptograficznych podlega jego jurysdykcji w zakresie handlu. A niektóre podmioty w branży kryptowalutowej wezwały do przestrzegania większych 'wytycznych’ w odniesieniu do tokenów kryptowalutowych:

Nie lubienie wiadomości nie jest tym samym, co nie otrzymanie jej.

SEC i Ripple

Społeczność XRP i branża kryptowalutowa na całym świecie od dłuższego czasu obserwuje przebieg sporu pomiędzy Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Ripple. Proces może mieć nie tylko istotny wpływ na wartość XRP, lecz także stanowić precedens prawny dotyczący innych kryptowalut.

Gensler w WSJ

Jednak wygląda na to, że walka pomiędzy SEC i Ripple toczy się już nie tylko na drodze sądowej. W sierpniu Gary Gensler napisał felieton w The Wall Street Journal, w którym chwalił pracę SEC. Zapewniał, że prawo dotyczące papierów wartościowych stosowane jest w sposób neutralny dla technologii. Uznał także, że amerykańskie federalne przepisy bezpieczeństwa zostały zaprojektowane przede wszystkim w taki sposób, by chronić inwestorów.

Niewiele po tym, główny adwokat Ripple, Stu Alderoty wypowiedział się na temat felietonu Genslera i opublikował list. Stwierdził w nim, że działania regulatora na rynku kryptowalut wcale nie chronią konsumentów, a SEC nie zapewnia wystarczającej jasności w zakresie regulacji kryptowalut.

SECreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.