Władze Indii odmrażają aktywa giełdy WazirX | Wiadomości | CrypS.

Władze Indii odmrażają aktywa giełdy WazirX

Maciej Żerelik
wazirx

Indyjska giełda kryptowalut WazirX uzyskała dostęp do swoich kont bankowych zablokowanych przez Enforcement Directorate (ED) Ministerstwa Finansów tego kraju.


W sierpniu ED podejrzewał WazirX o wypranie 350 milionów dolarów. Według doniesień medialnych regulator w ramach sprawy zamroził aktywa giełdy o wartości 8,16 milionów dolarów. W nowym oświadczeniu napisano:

Dyrekcja ds. Egzekwowania Prawa prowadzi dochodzenie w sprawie 16 firm fintech i usług pożyczania kryptowalut. Część z nich korzystała z platformy WazirX. Firma współpracuje z śledztwem, dostarczając wszystkie niezbędne szczegóły, informacje i dokumenty.

Przedstawiciele giełdy podkreślili, że „nie byli zaangażowani” w żadną z 16 firm.

Związek WazirX z Binance

W sierpniu CEO Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że jego firma nigdy nie posiadała udziałów w Zanmai Labs stojącym za WazirX. Według niego, umowa ogłoszona w listopadzie 2019 roku nigdy nie doszła do skutku.

Współzałożyciel WazirX, Nishal Shetty zaprzeczył twierdzeniom Zhao dotyczącym związku firm. Według niego istnieją dokumenty potwierdzające sprzedaż, ale nie może ich pokazać „ze względów prawnych”.

wazirxreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.