Liczba NFT na Solanie bije rekordy | Wiadomości | CrypS.

Liczba NFT na Solanie bije rekordy

Zerelik Maciej
solana

Dzień 7 września był rekordowy pod względem liczby NFT wyemitowanych w sieci Solana. Tego dnia stworzono aż 312 000 kolekcjonerskich tokenów – pięć razy więcej niż średnia liczba wcześniej stworzonych NFT.


O ile 4 września liczba NFT wydanych w sieci Solana wynosiła 39 000, to 7 września było to już 312 000. Tymczasem w dniu 8 września pojawiło się 292 tys. nowych NFT, a 9 września kolejne 178 tys.

W tym samym czasie wzrósł również wolumen handlu NFT w sieci Solana. 6 września wyniósł 373 tys. SOL (11,5 mln USD) i był najwyższy od maja tego roku. 7 maja wolumen był nieco niższy – 334 tys. SOL. Jednak wciąż jest to wynik powyżej średniej z ostatnich miesięcy.

Wzrost emisji NFT i wolumenu w sieci Solana wyróżnia się pozytywnie na tle ogólnego pola tokenów kolekcjonerskich. Inne sieci odnotowały w ostatnich miesiącach stały spadek wolumenu i ogólnej aktywności. Chase Barker, szef działu rozwoju w Fundacji Solana stwierdził:

Pamiętam, że jeszcze w zeszłym roku 'niektórzy’ śmiali się z wydania NFT w sieci Solana.

Helium – migracja na Solana

Jakiś czas temu zespół projektu zdecentralizowanej łączności Helium przedstawił propozycję ulepszenia protokołu, która zakłada migrację na blockchain Solana.

Inne proponowane przez twórców usprawnienia to migracja księgowania danych do wyroczni oraz potwierdzenie algorytmu konsensusu Proof-of-Coverage (PoC). Rozwiązanie ma na celu zmniejszenie wymagań Helium w zakresie blockchaina, zwiększenie prędkości, poprawę niezawodności sieci i umożliwienie przejścia na Solanę.

solana
reklama
reklama