Senatorowie USA chcą wiedzieć, jak Meta zwalcza kryptowalutowe oszustwa | Wiadomości | CrypS.

Senatorowie USA chcą wiedzieć, jak Meta zwalcza kryptowalutowe oszustwa

Anna Sutowicz
Senatorowie USA chcą wiedzieć jak Meta zwalcza kryptowalutowe oszustwa

Senatorowie USA wysłali list do dyrektora generalnego Meta Platforms, Marka Zuckerberga. Chcą wiedzieć, w jaki sposób Meta powstrzymuje oszustwa kryptowalutowe.


Amerykańscy senatorowie wyrażają swoje obawy dotyczące ilości oszustw kryptowalutowych. Wysłali list do prezesa Meta Platforms, Marka Zuckerberga z prośbą o informacje, jakie działania podejmuje jego firma w zakresie zwalczania tego rodzaju oszustw.

W korespondencji przytoczono dane z Federalnej Komisji Handlu, które wskazują, że od 1 stycznia 2021 roku do 31 marca 2022 roku 49% zgłoszeń oszustw kryptowalutowych do FTC (Federal Trade Commission) dotyczyło mediów społecznościowych. W tym 32% zgłoszeń pochodziło z Instagrama, 26% z Facebooka i 9% z WhatsApp.

Meta to wylęgarnia oszustw?

W liście senatorowie stwierdzili, że takie dane są szczególnie niepokojące i nazwali Meta wylęgarnią oszustw kryptowalutowych:

W oparciu o ostatnie doniesienia o oszustwach na innych platformach mediów społecznościowych i aplikacjach, jesteśmy zaniepokojeni, że Meta stanowi wylęgarnie oszustw kryptowalutowych, które powodują znaczne szkody dla konsumentów.

Senatorowie zwrócili się do Marka Zuckerberga o udzielenie odpowiedzi do 24 października 2022 roku. Korespondencja została podpisana przez Sens. Robert Menendez (D., N.J.), Sherrod Brown (D., Ohio), Elizabeth Warren (D., Mass.), Dianne Feinstein (D., Calif.), Bernie Sanders (I, Vt.) i Cory Booker (D, N.J.).

Rzecznik Meta Platforms odpowiada

Rzecznik Meta, Andy Stone twierdzi, że scam narusza ich zasady reklam, szkodząc działalności i negatywnie wpływając na doświadczenia ludzi, w związku z tym podejmują działania zapobiegawcze:

Inwestujemy znaczne zasoby, aby wykryć i zapobiec oszustwom na naszych platformach.

To nie pierwszy raz, kiedy Meta Platforms znajduje się pod kontrolą. Andrew Forrest, australijski magnat górniczy pozwał firmę w związku z oszustwami kryptowalutowymi, ponieważ kilka scamów na platformie wykorzystało jego nazwisko do wyłudzenia pieniędzy od ofiar. Forrest twierdzi, że Meta jest temu winna, ponieważ pozwoliła na rozprzestrzenianie się tego rodzaju oszustw kryptowalutowych na Facebooku i nie podjęła wystarczających działań.

Senatorowie USA chcą wiedzieć jak Meta zwalcza kryptowalutowe oszustwareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.