Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 11.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 11 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Ten halving będzie miał o wiele większy wpływ na BTC niż wszystkie inne

Z prognozami co do przyszłości kursu bitcoina można się zgadzać lub nie, ale dokonane fakty są niezaprzeczalne, a w jego przypadku stanowią one o wyjątkowości obecnej hossy. Przyszłość rynku BTC rysuje się w zielonych odcieniach, a jest ku temu kilka ważnych powodów.

Czytaj więcej: Ten halving bitcoina jest wyjątkowy. Miliarder wskazuje kluczowy powód

Solana ma coraz poważniejsze problemy ze swoją siecią

Koniec dobrej passy blockchaina Solana? Okazuje się, że popyt na jej przestrzeń blokową przerósł wszelkie oczekiwania, stąd sieć bardzo zwolniła, co także odbija się negatywnie na wybijanych w niej tokenach. Nie jest to jedyny problem tego ekosystemu, bowiem mówi się o trwającej… wojnie domowej walidatorów.

Czytaj więcej: Co dalej z Solaną? Sieć mocno zwolniła i pojawiły się nowe problemy

SEC szykuje pozew przeciwko Uniswap. Token giełdy mocno spadł

Amerykańskie władze idą o krok dalej i biorą się już za zdecentralizowane giełdy kryptowalut (DEX-y). Najpopularniejsza tego typu platforma otrzymała właśnie zawiadomienie świadczące o tym, że SEC niebawem oficjalnie pozwie ją za handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. Społeczność cyfrowych aktywów mówi o początku wojny z DeFi, a kurs natywnego tokena od tej giełdy mocno zanurkował.

Czytaj więcej: SEC szykuje pozew przeciwko zdecentralizowanej giełdzie. Początek wojny z DeFi?

Toncoin przebija ATH z poniedziałku. Kurs wciąż na północ

Toncoin to the Moon! Altcoin niegdyś mocno powiązany z Telegramem w ostatnim czasie świetnie sobie radzi i przegonił Cardano (ADA) w rankingu kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej. To już drugie ATH w ciągu ostatnich 3 dni, a fundamenty jego sieci są mocno rokujące. Jest tylko jedno ale…

Czytaj więcej: Rajd Toncoina trwa dalej! Token przebija ostatnie ATH i wciąż rośnie. Oto fundamentalne przyczyny

Dlaczego warto obserwować projekty od Bitcoin Ordinals po halvingu?

W kwestii beneficjentów zbliżającego się wielkimi krokami halvingu BTC mówi się przeważnie o HODLerach króla kryptowalut. Warto jednak przyjrzeć się także mniejszym projektom z tego ekosystemu, gdyż one również mają szansę na silne wzrosty w najbliższych miesiącach.

Czytaj więcej: Te tokeny dadzą dobrze zarobić po halvingu BTC – twierdzą analitycy Wintermute

Binance listuje token kluczowego projektu dla AI. Cena momentalnie zaliczyła nowy rekord

Token projektu, którego misja stoi mocno w opozycji do działań takich gigantów z rynku sztucznej inteligencji, jak OpenAI czy Anthropic, pojawił się dziś na największej giełdzie kryptowalut na świecie. Jego listing doprowadził do mocnego wystrzału kursu i przebicia dotychczasowego rekordu cenowego z marca br.

Czytaj więcej: Ten projekt jest ważny dla branży AI. Jego token zaliczył właśnie ATH po listingu na Binance

Kursy kryptowalut 11.04.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.