Te tokeny dadzą dobrze zarobić po halvingu BTC - twierdzą analitycy Wintermute | Wiadomości | CrypS.

Te tokeny dadzą dobrze zarobić po halvingu BTC – twierdzą analitycy Wintermute

Karolina Zawodnik
W co inwestować przed halvingiem

Dział OTC przynależny do Wintermute wymienił kilka tokenów powiązanych z siecią Bitcoina, które mogą przynieść inwestorom znaczne zyski z inwestycji. W opinii ekspertów w ekosystemie BTC istnieje duża, niewykorzystana pula kapitału, która pozostaje uśpiona.


  • Zbliżający się halving może nie tylko zwiększyć wartość bitcoina, ale również wpłynąć na ceny tokenów mających związek z jego siecią tj. STX, RUNE, czy ORDI, według prognoz wydanych przez analityków z Wintermute,
  • Halving to wydarzenie polegające na przepołowieniu nagrody blokowej BTC, jaką otrzymują górnicy. Dotychczas przynosił on duże korzyści największej z kryptowalut.

Znaczenie halvingu BTC

Długo wyczekiwany halving, który według danych on-chain ma wydarzyć się za około 8-9 dni, może spowodować lawinę spekulacji dot. tokenów opartych na sieci Bitcoina. Warto wziąć pod uwagę to, iż obecna hossa różni się od poprzednich m.in. popytem na tzw. memecoiny. Uczestnicy rynku liczą więc na zyski zarówno z użytecznych projektów, jak i tych stworzonych dla żartu. 

Należy wyjaśnić, że halving, który jest w tym wszystkim kluczowy, odbywa się co każdy 210-tysięczny wydobyty blok BTC. Jest to wydarzenie cykliczne, które sprawia, iż nowe bitcoiny trafiają na rynek w mniejszej ilości. Aktualna nagroda blokowa wynosi 6,25 BTC. Po halvingu ma być to już tylko 3,125 BTC

W przeszłości halvingi wpływały na kurs czołowej kryptowaluty. Chociaż w pobliżu tego wydarzenia często dochodziło do wyższej zmienności i spadków, w zakresie długoterminowym zwykle wpływało ono pozytywnie na wartość bitcoina. Obecnie traderzy twierdzą, iż uczestnicy rynku mogą szukać okazji zakupowych powiązanych właśnie z BTC. 

Te tokeny mogą zwiększyć swoją wartość

Analitycy z Wintermute wspominając o dużej niewykorzystanej puli kapitału, wskazali kilka wirtualnych walut z potencjałem do wzrostu w okolicach halvingu. Wśród nich wymienili tokeny powiązane z siecią Bitcoina tj.: RUNE, STX i ORDI. Według danych pochodzących od platformy CoinGecko dwie pierwsze wspomniane wirtualne waluty należały do najlepiej funkcjonujących tokenów w ubiegłym roku. ORDI to z kolei memecoin stanowiący ukłon w stronę protokołu Ordinals. 

Gdyby kapitał zaczął krążyć w ekosystemie Bitcoina, tokeny takie jak RUNE, STX i ORDI mogłyby znacząco zyskać i osiągnąć lepsze wyniki.

– wyjaśnili eksperci z Wintermute

W chwili pisania tego tekstu RUNE notowany jest w okolicy 7,06 dol. za monetę. Swoje ATH cenowe odnotował on w maju 2021 r. w pobliżu 21,26 dol. Od tamtej pory potaniał aż o ponad 66%.

Token ten przynależy do zdecentralizowanego protokołu płynności THORChain, który pozwala użytkownikom na łatwą wymianę aktywów kryptowalutowych w różnych sieciach tj.  Bitcoin i Ethereum, bez utraty przy tym pełnej opieki nad swoimi wirtualnymi walutami. 

RUNEUSDT
Wykres RUNE/USDT. Źródło: Tradingview.com

Kolejny pretendent do możliwych wzrostów STX notowany jest w okolicy 2,99 dol. za monetę. Od swojego ATH cenowego z 1 kwietnia br., odnotowanego w okolicy 3,84 dol. potaniał on o ponad 23%. Stacks to rozwiązanie blockchain warstwy 1, którego celem jest wprowadzenie inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji (DApps) do Bitcoina (BTC) bez żadnych modyfikacji – tak aby ich bezpieczeństwo i stabilność pozostały niezmienne.

STX
Wykres STX/USDT. Źródło: tradingview.com

ORDI handluje natomiast w pobliżu 71,22 dol. za monetę. Swój rekord cenowy ustanowił on 5 marca br. w pobliżu 96,17 dol. Od tamtej pory jego kurs spadł o około 25%. Protokół Ordinals pozwala użytkownikom na zapisywanie różnych danych bezpośrednio na blockchainie największej z kryptowalut. 

ORDI
Wykres ORDI/USD. Źródło: tradingview.com

Niektórzy eksperci pozostają jednak sceptycznie nastawieni do tokenów tworzonych tylko po to, aby przyciągnąć kapitał. W ich opinii niepotrzebnie zapychają one sieci blockchain, nie przynosząc branży większego pożytku. 

W co inwestować przed halvingiemreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.