Ten projekt jest ważny dla branży AI. Jego token zaliczył właśnie ATH po listingu na Binance | Wiadomości | CrypS.

Ten projekt jest ważny dla branży AI. Jego token zaliczył właśnie ATH po listingu na Binance

Karolina Zawodnik

Bittensor (TAO) jest obecnie jednym z najszybciej zyskujących na wartości altcoinów na rynku. Jego cena ustanowiła nowe ATH po ważnym ogłoszeniu wydanym przez największą na świecie giełdę kryptowalut pod wzgledem dziennych obrotów.


  • Platforma kryptowalut Binance poinformowała o tym, że w jej ofercie znajdzie się token TAO. Bittensor do którego przynależy ta wirtualna waluta to zdecentralizowany protokół blockchain oparty na uczeniu maszynowym,
  • TAO ustanowiło dziś (tj. 11 kwietnia br.) nowe ATH w okolicy 767 dol. za monetę.

TAO trafił na Binance

Największa na świecie giełda pod względem obrotów poinformowała dziś, że wzbogaci swoją ofertę o token przynależny do Bittensor. Z uwagi na to, iż Binance stosuje rygorystyczne podejście przy selekcji projektów, które pojawią się na jego platformie, jest to ogromne wyróżnienie dla TAO. 

Podobnie, jak inne projekty, które trafiły na jedną z najbardziej znanych i renomowanych giełd kryptowalut, również wspomniana wyżej wirtualna waluta doświadczyła wzrostów. W chwili pisania tego tekstu handluje ona w okolicy 642,27 dol. za monetę.

Co więcej, Kilka godzin temu ustanowiła nowe ATH w okolicy 767,68 dol. Od tamtej pory jej kurs osunął się o ponad 16%. Mimo to, wzrost w zakresie dobowym wciąż przekracza 15%. 

TAO
Wykres TAO/BUSD. Źródło: tradingview.com

TAO to natywny token wykorzystywany przez Bittensor w swoim systemie nagród. Ten zdecentralizowany protokół blockchain oparty na uczeniu maszynowym zyskał szczególnie na popularności w ciągu ostatnich miesięcy. Miało to związek ze wzrostem szerszego zainteresowania tokenami powiązanymi ze sztuczną inteligencją (AI). 

Prognozy na przyszłość

Obecność na Binance, która zapewni inwestorom jeszcze większy dostęp do TAO, może znacznie podnieść jego kurs. Aktualnie protokół Bittensor plasuje się wysoko wśród projektów kryptograficznych powiązanych z AI, a jego kapitalizacja rynkowa przekracza 4,5 miliarda dolarów.

Tuż za nim plasują się Render (RNDR) i The Graph (GRT) z całkowitą wartością wynoszącą kolejno: 3,4 miliarda dolarów i 2,9 miliarda dolarów.

Jak się okazuje, narracja panująca wokół sztucznej inteligencji wciąż pozostaje silna. Obok wzrost zainteresowania odczuwa również sektor kryptowalut, szczególnie ze względu na zbliżający się halving bitcoina (BTC), który zwykle wpływał pozytywnie na cenę tej wirtualnej waluty. Niektórzy spekulują nawet, iż może ona osiągnąć kurs w wysokości 100 tys. dol. jeszcze w tym roku. 

Według prognoz licznych ekspertów, kapitał z BTC ma następnie przepływać do alternatywnych kryptowalut, wywołując tzw. sezon altcoinów. 
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.