Ten halving bitcoina jest wyjątkowy. Miliarder wskazuje kluczowy powód | Wiadomości | CrypS.

Ten halving bitcoina jest wyjątkowy. Miliarder wskazuje kluczowy powód

Filip Dzięciołowski

Czwarty w historii bitcoina halving będzie miał miejsce już za około 9 dni, czyli 20 kwietnia. Rynek największej z kryptowalut pokłada wielkie nadzieje w związku z tym wydarzeniem, które w przeszłości zawsze owocowało silnym wybiciem jej kursu. Oliwy do ognia oczekiwań dolewa CEO Galaxy Digital, który wskazuje dlaczego tym razem podział nagród wypłacanych górnikom BTC będzie naprawdę wyjątkowy.


  • Mike Novogratz wskazuje na przedwczesne nowe ATH bitcoina, które miało miejsce na początku marca. Nigdy dotąd w 15-letniej historii BTC taka sytuacja nie miała miejsca przed kolejnym halvingiem,
  • Najnowszy halving będzie miał miejsce około 20 kwietnia. Wtedy to podział nagród dla górników za wykopanie kolejnego bloku w sieci bitcoina zostanie zredukowany z poziomu 6,25 BTC do 3,125 BTC.

Mike Novogratz twierdzi, że sytuacja BTC jest niezwykle bycza

Na rynku kryptowalut działa wielu analityków, którzy przykuwają szczególną uwagę do kwestii cykliczności zachowań danych tokenów na swoim wykresie cenowym. Na tej podstawie obserwują specjalne wzory, jakie konkretne cyfrowe aktywa wyrysowują, co jest często odbierane przez ekspertów jako sygnał wzrostowy bądź spadkowy.

W obecnym cyklu bitcoin wykręcił wszystkim niezły numer i już na półtora miesiąca przed kolejnym, czwartym już halvingiem osiągnął swoje nowe ATH. To właśnie zdaniem dyrektora generalnego Galaxy Digital świadczy o wyjątkowości obecnej hossy, a której motorem napędowym było właśnie zawsze zmniejszenie podaży nowych monet BTC, które będą pojawiał się w obiegu.

Ostatni halving bitcoina miał miejsce 11 maja 2020 roku. Wtedy to kurs króla kryptowalut utrzymywał się na poziomie 9 tys. dolarów. Dopiero pół roku później jego cena zaczęła rosnąć, by w listopadzie 2021 roku osiągnąć swoje nowe ATH na poziomie blisko 69 tys. dolarów. W międzyczasie cena BTC skoczyła o ponad 720 %.

Wykres cenowy BTC w latach 2020-2021 na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

W tym cyklu sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Bitcoin już na początku marca przebił ATH z poprzedniej hossy, a obecny rekord cenowy z 14 marca wynosi 73 737 dolarów. Mimo kilku korekt w ciągu minionego miesiąca, kryptowaluta porusza się stale w przedziale bliskim poziomowi 70 tys. dolarów.

Dużą zasługę w ostatnich wzrostach przypisuje się uruchomionym na początku stycznia br. spotowym ETF-om śledzącym cenę spot bitcoina w Stanach Zjednoczonych. Od tego momentu do emitentów tego typu funduszy giełdowych wpłynęło już ponad 12 miliardów dolarów netto, a kurs BTC wzrósł o 60%.

Prognozy w dalszym ciągu są optymistyczne co do przyszłych ruchów cenowych największej z kryptowalut. Raz, że zaraz podaż nowych coinów zostanie zredukowana o 50%, a popyt na nią wcale nie maleje, to zaraz możliwy jest start analogicznych instrumentów finansowych na BTC w Hongkongu.

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że regulatorzy z tej azjatyckiej jurysdykcji przyśpieszyli pracę nad rozpatrywaniem otrzymanych wniosków o utworzenie spotowych ETF-ów od gigantów z Chin Kontynentalnych.

Kolejną kwestią, która może wzmocnić bull run na BTC, jest sytuacja makroekonomiczna w Stanach Zjednoczonych. Tamtejszy bank centralny, czyli amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) nie radzi sobie do końca z inflacją, a wyniki CPI za marzec nieco przerosły oczekiwania analityków. Wszystko wskazuje jednak na to, że Jerome Powell zacznie obniżać stopy procentowe, co odbije się wzrostowo na sytuacji bitcoina na wykresie cenowym.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.