Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.01.2024]

Kursy kryptowalut 11.01.2024.

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 11 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Mamy to! SEC zatwierdza wnioski o ETF-y na bitcoina

Rynek bitcoina w końcu, po 11 latach, wywalczył tak upragnioną zgodę w USA na uruchomienie funduszy giełdowych śledzących cenę spot bitcoina. To historyczny moment dla tej kryptowaluty i ogromna szansa dla jej dalszych wzrostów na wykresie cenowym. Wiele było spekulacji, negatywnych narracji, jakoby SEC ostatecznie miała się wycofać z planu zatwierdzenia ETF-ów, wnioskodawcy wielokrotnie musieli modyfikować swoje zgłoszenia, by uzyskać aprobatę regulatora, w ostatnich 48 godzinach jeszcze wybuchła afera z włamaniem na konto tej instytucji na X, ale to już nieważne. Liczy się, że ostatecznie mamy to!

Czytaj więcej: ETF na bitcoina oficjalnie zatwierdzony! Jak zareagował kurs kryptowaluty?

ETF-y od BlackRock i Grayscale z udanym debiutem

“Spokojnie, zaraz się rozkręci”, jak mówił pewien lipny gangster w “Chłopaki nie płaczą”. Miejmy nadzieję, że faktycznie tak będzie w kwestii kursu BTC, bo obecnie jakby próbował wystartować w stronę północy, ale coś go przed tym powstrzymywało. W każdym razie, ETF od BlackRock notuje ładny początek dnia na giełdzie, ale to również budzi wiele wątpliwości i znaków zapytania.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina zmierza w kierunku 50 tys. USD? BlackRock zalicza udany debiut ETF-a

Kurs ETH mocno do góry

Z topowych kryptowalut poza bitcoinem tak naprawdę tylko ether ma szansę na zatwierdzenie przez SEC jego funduszu giełdowego dla rynku spot. A w tym przypadku większość kart również jest już na stole i wszystko może rozstrzygnąć się w ciągu najbliższej połowy roku. Wczorajsze ogłoszenie od regulatora rozpaliło mocno nadzieję fanów tego projektu, że i ten coin doczeka się swojego ETF-a. Istnieje także wiele przesłanek świadczących o powodzeniu sprawy

Czytaj więcej: Kurs Ethereum osiąga najwyższy poziom od maja 2022 roku. ETF na kryptowalutę kwestią czasu?

Hongkong nie chce być gorszy i też myśli o ETF-ie na BTC

W USA w końcu udało się dojść do porozumienia z SEC w kwestii ETF-ów na cenę spot bitcoina. Czy amerykański regulator swoją aprobatą zainspirował organy nadzorcze z innych krajów? Na razie wygląda na to, że zbliżona charakterem instytucja z pewnego państwa-miasta chciałaby dać przykład, jak powinno się podchodzić do rynku kryptowalut, by go lepiej rozumieć, a nie straszyć inwestorów i siać negatywną propagandę, jak to robi Gary Gensler.

Czytaj więcej: Kolejne państwo walczy o ETF-a na bitcoina. To może być ważny gracz na rynku kryptowalut

Uwaga na fałszywe SMSy od Binance

Absolutnie nie klikajcie w załączony link, jeśli dostaliście SMSa z numeru Binance, który zaprasza Was do odebrania nagrody z jakiegoś tam lipnego konkursu. Otrzymaliśmy potwierdzenie bezpośrednio od supportu giełdy, że jest to phishing.

Czytaj więcej: Uwaga na fałszywy SMS od Binance dot. wygranej! To SCAM

Dziwnym przypadkiem token Electric Turkey Frier zaliczył silne wybicie

Takiego szumu, jaki się utrzymuje wokół tematu zatwierdzenia ETF-a na bitcoina, nie mogli nie wykorzystać szaleni spekulanci, którzy tylko czekali na oficjalne zielone światło od SEC, by odpalić handel nowymi projektami. Zapewne niebawem zaczniemy również otrzymywać informacje odnośnie licznych scamów dot. tego typu funduszy giełdowych. Pewne jest to, że impreza dopiero się rozkręca.

Czytaj więcej: Kto zarobił na ETF-ach na bitcoina jako pierwszy? Te tokeny zaliczyły już skok o ponad 30 000%

Bybit listuje wschodzącą gwiazdę memecoinów

Żywot tego tokena rozpoczął się w zeszłym roku, w dniu amerykańskiego Święta Dziękczynienia, po którym bardzo szybko zdobył sobie sympatię spekulantów i zaczęto mówić, że aspiruje do bycia następcą BONK. Kolejne tygodnie jednak wskazywały na to, że nie zdołał on utrzymać pewnego poziomu hype’u i stracił ponad połowę swojej wartości. Jednak okazuje się, że sezon na tej klasy aktywa wcale się nie skończył, bowiem znów kilka projektów zanotowało pewne ożywienie w tym segmencie, zwłaszcza na blockchainie Solany, a w dodatku ze wsparciem przyszły topowe giełdy.

Czytaj więcej: Wschodząca gwiazda memecoinów spada o 50%, by potem skoczyć po nowe ATH w tydzień! Zero związku z ETF-ami

Kursy kryptowalut 11.01.2024.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.