Kurs bitcoina zmierza w kierunku 50 tys. USD? BlackRock zalicza udany debiut ETF-a | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina zmierza w kierunku 50 tys. USD? BlackRock zalicza udany debiut ETF-a

Karolina Kropopek
Kurs bitcoina ETF BlackRock

Dzień po wydaniu zielonego światła dla ETF-ów spot na BTC w Stanach Zjednoczonych fundusze te cieszą się sporym zainteresowaniem. Widoczne jest ono m.in. w wynikach odnotowanych przez BlackRock czy Grayscale. Ma to pozytywny wpływ na kurs bitcoina.


  • Starszy analityk z Bloomberga przekazał, że iShares Bitcoin Trust (IBIT) odnotował wolumen obrotu w wysokości 2 milionów dolarów na rynku przedpremierowym,
  • Niektórzy eksperci ostrzegają jednak, że ta aktywność handlowa może być częścią starannie zaaranżowanego planu BlackRock,
  • Tymczasem cena BTC zmierza powoli w kierunku poziomu 50 tys. dol. za monetę. W chwili pisania tego tekstu handluje ona w pobliżu 49 tys. dol.

ETF spot na BTC zalicza udany debiut giełdowy

IBIT wydaje się gotowym do rozpoczęcia handlu na Nasdaq po tym, gdy SEC zatwierdził wniosek o taki fundusz od BlackRock oraz szeregu innych wnioskodawców. Według Erica Balchunasa (starszego analityka ETF z Bloomberga), IBIT odnotował imponujący wolumen o wartości 2 milionów dolarów obrotu w godzinach porannych na rynku przedpremierowym.

Choć wspomniany wynik wskazuje na mocny start, niektórzy eksperci pozostają ostrożni. W ich opinii bowiem ta aktywność handlowa może być wpisana w starannie zaaranżowany plan przez BlackRock.

Podczas gdy IBIT robi furorę, notując wzrost o 22,5%, w tym samym czasie ETF od Grayscale wzrósł o 2% podczas handlu przedrynkowego.

Według niektórych źródeł istnieje możliwość, że BlackRock zabezpieczył już oszałamiające 2 miliardy dolarów kapitału od posiadaczy bitcoinów, którzy chcą zanurzyć się w jego ETF-ie w pierwszym tygodniu po uruchomieniu.

Bitcoin zbliża się do odzyskania kluczowego poziomu

Tymczasem kurs BTC zmierza do 50 tys. dol. za monetę. Tak wysoko cena bitcoina była po raz ostatni w 2021 r. Co więcej, swoje dotychczasowe ATH odnotowała ona na poziomie 68,7 tys. dol. Zdaniem wielu analityków istnieją duże szanse na to, iż kryptowaluta ta ustanowi nowy rekord już w 2024 r.

btc
Wykres BTC. Źródło: tradingview.com

Warto mieć na uwadze nadchodzący halving bitcoina, który zmniejszy ilość monet BTC pojawiających się w obiegu o połowę. To w połączeniu z popytem na tę wirtualną walutę ze strony inwestorów instytucjonalnych może w przyszłości sprawić, iż BTC mógłby stać się mniej dostępny dla małych inwestorów.

Kurs bitcoina ETF BlackRockreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.