Wschodząca gwiazda memecoinów spada o 50%, by potem skoczyć po nowe ATH w tydzień! Zero związku z ETF-ami | Wiadomości | CrypS.

Wschodząca gwiazda memecoinów spada o 50%, by potem skoczyć po nowe ATH w tydzień! Zero związku z ETF-ami

Nowy memecoin oparty na blockchainie Solany ponownie doznał silnych wahań cenowych. Notowany na Bybit – Dogwifhat (WIF) – podniósł swoją wartość o ponad 100%, a spekulanci oczekują, iż niebawem trafi on na największe giełdy kryptowalut tj. Binance i Coinbase.


  • Cena tokena z segmentu memecoinów wybitych na Solanie wzrosła o ponad 100%. Nastąpiło to wyłącznie w ciągu jednej godziny, co podkreśla wysoce zmienny charakter tego typu wirtualnych walut,
  • Za główny czynnik napędzający wzrost na WIF uznaje się ogłoszenie od Bybit opisujące notowanie kontraktu wieczystego WIF/USDT z dźwignią do 25x.

Dogwifhat (WIF) doświadcza wzrostu i korekty

Memecoin oparty na Solanie doświadczył ożywienia cenowego po listingu na Bybit. Wartość tej wirtualnej waluty podniosła się z 0,235 dol. do 0,34 dol. w ciągu jednej godziny. Co więcej, wspomniana platforma handlowa wydała ogłoszenie o kontrakcie wieczystym WIF/USDT z dźwignią do 25x, które również mogło mieć wpływ na cenę.

Trafienie na Bybit może być znacznym osiągnięciem dla WIF. Co więcej, dzięki rosnącemu zainteresowaniu tym tokenem wśród użytkowników wspomnianej giełdy chwilowo stał się on piątym co do wielkości memecoinem. Jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła wówczas 320 milionów dolarów.

Nadzieje związane z wejściem na Binance i Coinbase

Zdaniem niektórych spekulantów dobre wyniki na Bybit mogą przyczynić się do zainteresowania tokenem WIF przez większe giełdy. Podobnie było w przypadku bonk inu (BONKI), który ostatecznie trafił na wiele platform kryptowalutowych.

W chwili pisania tego tekstu WIF handluje w okolicy 0,2543 dol. Obecnie plasuje się on na 235 pozycji w rankingu największych projektów kryptowalutowych pod względem kapitalizacji rynkowej. Po wzroście powyżej 0,34 dol. doznał on widocznej korekty.

WIF
Wykres WIF. Zakres 7-dniowy. Źródło: tradingview.com

WIF nie jest jedynym memecoinem wybitym na blockchainie Solany, który doświadczył silnego wzrostu. Hype na tego typu tokeny utrzymywał się przez pewien czas. Ostatnio jednak wiele z nich notowało spadki.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.