Uwaga na fałszywy SMS od Binance dot. wygranej! To SCAM | Wiadomości | CrypS.

Uwaga na fałszywy SMS od Binance dot. wygranej! To SCAM

Jeżeli jesteście użytkownikami największej na świecie giełdy kryptowalut, to w jej bazie znajduje się Wasz numer telefonu. Jak widać, cyberprzestępcom udało się przejąć jakimś cudem dostęp do ich systemu wysyłania powiadomień. Dziś bowiem osoby zarejestrowane na Binance otrzymały SMSy z oficjalnego numeru giełdy, które zawierały fałszywy link. Absolutnie nie klikajcie w niego!


Uważajcie na wiadomość SMS, w pośrednictwem której oszuści próbują nakłonić Was do kliknięcia w fałszywy link prowadzący do nagrody o wartości 100 euro, która rzekomo pochodzi od giełdy Binance.

Skontaktowaliśmy się z działem supportu giełdy, który potwierdził nam, że jest typowy phishing, dzięki któremu cyberprzestępcy mogą dobrać się do wrażliwych danych, jakie znajdują się na Waszych urządzeniach mobilnych.

To, co jest bardzo zaskakujące, to fakt, że złośliwa wiadomość przyszła z tego samego adresu, z którego zawsze otrzymujemy różne potwierdzenia od platformy, gdy dokonany jakiejś transakcji lub po prostu chcemy się zalogować na nasz profil na giełdzie.

Sprawa jest dziwna, ale zapewniamy Was, nic nie wygraliście, jeśli otrzymaliście taką wiadomość. Binance co prawda prowadzi obecnie kilka kampanii konkursowych, o jednej nawet pisaliśmy wczoraj, czym hackerzy mogą chcieć uśpić czujność traderów, ale dział obsługi klienta po naszej interwencji potwierdził nam, że SMSy te nie są autoryzowane przez ich zespół.

 
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.