Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.05.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 10.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 10 maja 2024 r.


Spis treści:


Pantera Capital dokonuje rekordowej inwestycji w TON. Kurs tokena rośnie

Kurs Toncoina jest blisko przebicia swojego dotychczasowego ATH. Dlaczego cena tokena tak mocno wzrosła w ostatnich dniach? Otóż sieć TON coraz bardziej umacnia swoje fundamenty i rośnie w siłę. Na początku miesiąca w projekt zainwestował gigant z rynku VC – Pantera Capital – a teraz jego założyciel przyznał, że kwota jaką przeznaczono na rozwój TON, stanowi rekord w historii funduszu.

Czytaj więcej: Kurs Toncoina skoczył o 55%! Projekt otrzymał rekordowe wsparcie finansowe od giganta VC

Analitycy prognozują lokalny dołek altcoinów

Wszystko wskazuje na to, że altcoiny swoje lokalne dno cenowe mają dopiero przed sobą. Po nim prawdopodobnie rozpocznie się ich kolejny bull run. Jednakże ten jest również uzależniony od pewnych czynników, o których wspominają analitycy.

Czytaj więcej: Rekd Capital ma dobrą wiadomość dla tych, którzy przegapili dołek na altcoinach

Tether vs. Deutsche Bank. Która ze stron kłamie?

Czyżby banki uwzięły się na emitenta największego ze stablecoinów? A może jest w tym trochę prawdy i gdzieś tam faktycznie ta cała narracja Tethera dot. rezerw ponad stan jest mocno naciągana? Firma mocno odpowiedziała na ostatni raport, w którym podważa się jej wiarygodność i wskazuje na słabość tego segmentu rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: “Wypłacalność Tethera jest wątpliwa” – twierdzi znany bank

Luka w systemie Binance

Pewien badacz wykrył lukę w algorytmie odpowiedzialnym za raportowanie rezerw największej na świecie giełdy kryptowalut. Jak wyjaśnił, błąd ten powoduje, że z platformy możliwe jest wyprowadzenie sporej ilości środków poprzez sprytne zmanipulowanie systemu Binance.

Czytaj więcej: Binance ma lukę w raporcie dot. swoich rezerw – twierdzi ekspert

Charles Hoskinson atakuje Joe Bidena za ostatnie posunięcie

W USA nic się nie zmienia w kwestii regulacji kryptowalut. I stoją za tym ludzie Joe Bidena – twierdzi Charles Hoskinson, który na opublikowanym wczoraj nagraniu w mocnych słowach rozlicza działania amerykańskich polityków. Twórca Cardano wykpił ostatnią decyzję 81-letniego prezydenta wobec pewnej uchwały.

Czytaj więcej: Joe Biden chce zabić kryptowaluty! Twórca Cardano ostro reaguje na ostatnią decyzję prezydenta USA

Token powiązany z Trumpem zalicza wzrosty

Ostatnio robi się coraz głośniej w przestrzeni kryptowalut w temacie wyborów prezydencki, które będą mieć miejsce w USA na jesieni tego roku. Jeden z dwóch kandydatów mających największe szanse na zwycięstwo – Donald Trump – doczekał się już w zeszłym roku memecoina dedykowanego jego wizerunkowi. Chociaż oficjalnie kryptowaluta nie ma bezpośrednich powiązań z politykiem, to jego ostatnie wypowiedzi podbiły jej kurs. Natomiast pewien trader, który widocznie mocno wierzy w sukces tego tokena, zdołał już odnotować 870-krotny zysk.

Czytaj więcej: Memecoiny dot. polityków USA dają zarobić? Ten trader odnotował 86 000% zysku

Bitget ze specjalną kampanią w związku z piłkarskimi mistrzostwami Europy

Piłkarskie EURO 2024 startuje już w przyszłym miesiącu. Dla wielu kibiców tego sportu i drużyn narodowych jest to wielkie święto. Specjalnie na tę okazję topowa giełda kryptowalut zorganizowała specjalną kampanię, która ma połączyć te dwa światy, a przy okazji nagrodzić swoich użytkowników. Do wygrania są fajne nagrody.

Czytaj więcej: Nowa kampania od giełdy Bitget z okazji piłkarskich mistrzostw Europy. Do zgarnięcia 150 000 USDT

Kursy kryptowalut 10.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.