Memecoiny dot. polityków USA dają zarobić? Ten trader odnotował 86 000% zysku | Wiadomości | CrypS.

Memecoiny dot. polityków USA dają zarobić? Ten trader odnotował 86 000% zysku

Karolina Zawodnik
Memecoiny

Pewien handlowiec kryptowalutami miał nosa do memecoina związanego ze znanym amerykańskim politykiem. HODLując tokeny MAGA (TRUMP), które nabył pod koniec 2023 r., sporo na nich zarobił.


  • Z danych on-chain wynika, że pewien trader odnotował zysk rzędu 86 000% na inwestycji w memecoina opartego na Ethereum,
  • Wirtualna waluta, która doznała widocznego wzrostu, wykorzystuje wizerunek byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, który wykazuje przychylne stanowisko względem kryptowalut.

Memecoin z Trumpem dał mocno zarobić

Według danych pochodzących od platformy analitycznej Lookonchain, pewien inwestor nabył pod koniec 2023 r. tokeny MAGA (TRUMP) za 6,5 tys. dol. Obecnie dysponuje on środkami o wartości 5,6 mln dol. Dzięki tej inwestycji wspomniany trader odnotował 870-krotny zysk

Zgodnie z informacjami podanymi przez analityków, handlowiec nabył łącznie 2,08 mln monet TRUMP za jedyne 6,5 tys. dol. za pośrednictwem dwóch adresów. Następnie sprzedał 1,24 mln TRUMP za 902 tys. dol., pozostawiając sobie jeszcze 832 tys. tokenów TRUMP.

Wspomniany memecoin MAGA (TRUMP) został założony w sierpniu 2023 r. Wykorzystuje on wizerunek Donalda Trumpa, mimo iż bezpośrednio nie ma on nic z nim wspólnego. Memecoin ten powstał po prostu jako forma żartu. Z obecną kapitalizacją rynkową przekraczająca 298,3 mln dol. token ten plasuje się na 234 miejscu w rankingu największych kryptowalut.

W chwili pisania tego tekstu cena jednostkowa TRUMP wynosi 5,42 dol. W ciągu ostatnich 7 dni kurs tej wirtualnej waluty wzrósł o ponad 16%. Swoje ATH cenowe odnotowała ona 8 marca br., wyniosło ono wówczas 11,56 dol. 

TRUMP
Wykres TRUMP/SOL. Źródło: tradingview.com

Niedawny skok wartości memecoina TRUMP nastąpił podobno po wygłoszeniu pro-kryptowalutowych uwag przez Donalda Trumpa. Ogłosił on ponadto, że zamierza przyjmować darowizny w postaci kryptowalut na rzecz swojej kampanii prezydenckiej. 

Eksperci z Lookonchain zauważyli również, iż na tym samym tokenie mocno wzbogacił się również inny inwestor memecoinów. Według przeprowadzonej przez nich obserwacji, wydał on 703 460 USDT na zakup 936 279 TRUMP po 0,75 dol. w okresie od 8 grudnia 2023 r. do 18 stycznia 2024 r. Dzięki temu jego zysk wyniósł aż 4,4 mln dol.!

Ryzyko związane z memicznymi kryptowalutami

Chociaż memecoiny mogą kusić obietnicą wysokich i szybkich zysków, warto mieć na uwadze, że te zdarzają się sporadycznie, a większość osób po prostu traci na nich środki.

W przestrzeni tej przebywa dużo oszustów, którzy chcą wykorzystać panujący trend na rynku oraz pozyskać środki od nieświadomych zagrożeń inwestorów. Stąd też liczne projekty tworzone są tylko po to, aby przyciągnąć kapitał, a następnie wyciągnąć płynność. 

Niektórzy handlowcy stosują również zagrania typu “pump and dump”. Kupują oni znaczne ilości danej wirtualnej waluty, aby następnie duży wzrost na jej wykresie zachęcił innych inwestorów do wejścia w rynek, po czym wyprzedają się ze swoich coinów. W ten sposób początkujący inwestorzy mogą pozostać z bezużytecznymi tokenami. 

Memecoiny podatne są na większą zmienność cenową ze względu na swoje niższe wartości rynkowe. Stąd też inwestycje w nie obarczone są o wiele większym ryzykiem, niż zakup bitcoina (BTC) czy ethera (ETH)

Memecoinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.