Rekd Capital ma dobrą wiadomość dla tych, którzy przegapili dołek na altcoinach | Wiadomości | CrypS.

Rekd Capital ma dobrą wiadomość dla tych, którzy przegapili dołek na altcoinach

Jacek Walewski

Jak twierdzi Rekt Capital, hossa na altcoinach jeszcze przez jakiś czas się nie zacznie. Mało tego, przed nami mogą być spadki.


  • Rekt Capital uważa, że na hossę na altach jeszcze poczekamy,
  • Niektórzy analitycy wskazują, że kluczowe będzie to, co wydarzy się na wykresie BTC i w makroekonomii.

Rekt Capital mówi, co dalej z altami

Patrząc na wykres bitcoina można mieć nadzieję, że ten wyrysował już lokalny dołek. Analogiczna sytuacja w przypadku etheru. Czy to samo można jednak powiedzieć o pozostałych altcoinach? Według popularnego analityka kryptowalut, Rekt Capital, nie. Alty mogą jeszcze stracić na wartości.

Altcoiny doskonale realizują plan. Altcoiny osiągnęły najniższy poziom na początku lutego. Doszło do wyprzedaży altów w okolicach halvingu BTC

– podsumowuje analityk.

I faktycznie, kapitalizacja rynkowa altcoinów, z wyłączeniem 10 największych kryptowalut, spadła w ciągu poprzedniego miesiąca o ponad 21% do 265 miliardów USD. Nie brzmi to jak przepis na inwestycję roku. Tyle że w nieco szerszej perspektywie – licząc od początku roku – kapitalizacja altów urosła o ponad 24% i ponad 167% w skali 12 miesięcy.

Powyższe nie oznacza, że poszliśmy do piekła i już wróciliśmy. Według Alexa Onufriychuka, doradcy w Qubic Labs Accelerator, altcoiny mogą osiągnąć swoje lokalne dno dopiero w okolicach czerwca. Jak powiedział on mediom:

Istnieje możliwość, że do czerwca wyrysują lokalne dno ze względu na brak wystarczającej nowej płynności z funduszy ETF bitcoina w USA i Hongkongu. Oznacza to, że okres konsolidacji może się wydłużyć.

To aktywa na dobrą pogodę

Innymi słowy, najpierw zdrożeć musi bitcoin, potem alternatywy dla niego. Aurelie Barthere z Nansen wskazuje na to, że alty to taki typ aktywów, który “odnosi sukcesy, gdy nastroje są bardzo bycze”.

Od połowy marca nastroje wśród inwestorów kryptowalut są mniej żywiołowe. Ponieważ cena BTC konsoliduje się wokół 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej, na altach występuje większa zmienność. Potrzebujemy przełamania powyżej i wyraźnego wznowienia trendu wzrostowego BTC, aby alty osiągnęły lepsze wyniki

– dodała w rozmowie z mediami.

Onufriychuk z Qubic Labs widzi sprawę podobnie:

Nawet jeśli altcoiny osiągną swoje lokalne dno w okolicach czerwca, nie musi to koniecznie oznaczać, że rozpocznie się hossa. Aby nastąpiła znacząca poprawa, potrzebne są bardziej fundamentalne zmiany, takie jak zwiększone inwestycje detaliczne i instytucjonalne oraz korzystny rozwój sytuacji regulacyjnej, biorąc pod uwagę niedobór nowej płynności i duże uzależnienie od reinwestycji instytucjonalnych w nowsze projekty.

Tyle że altcoiny mogą również zdrożeć ze względu na podaż pieniądza M2, która w ujęciu rok do roku po raz pierwszy od listopada 2023 r. osiągnęła dodatni wynik.

Podaż pieniądza M2 oznacza całość gotówki i krótkoterminowych depozytów bankowych w całych Stanach Zjednoczonych. Wraz ze wzrostem podaży pieniądza w największej gospodarce świata, kapitał może trafić na rynek altcoinów.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.