Kurs Toncoina skoczył o 55%! Projekt otrzymał rekordowe wsparcie finansowe od giganta VC | Wiadomości | CrypS.

Kurs Toncoina skoczył o 55%! Projekt otrzymał rekordowe wsparcie finansowe od giganta VC

Filip Dzięciołowski
Telegram Toncoin

Toncoin znów pnie się do góry na swoim wykresie cenowym. Wszystko to za sprawą przełomowego ogłoszenia, jakie pojawiło się w mediach z początkiem maja. Otóż projekt ten otrzymał niesamowicie wysokie wsparcie finansowe od funduszu VC – Pantera Capital. 


  • Ekosystem The Open Network (TON), czyli sieci powiązanej ze słynnym komunikatorem Telegram, w ostatnich miesiącach zaczął doświadczać dynamicznego rozkwitu,
  • Na początku maja okazało się, że w projekt ten zainwestowała znana firma z segmentu Venture Capital, która skupia się na projektach z rynku kryptowalut. Chodzi o Pantera Capital,
  • Teraz założyciel tego funduszu – Dan Morehead- oznajmił, że była to największa inwestycja w jego historii. Nie podano jednak oficjalnej kwoty dotacji.

TON rośnie w siłę

Środowisko blockchaina TON, który specjalizuje się w szybkim skalowaniu przeprowadzanych na nim transakcji, w ostatnim czasie znacznie się powiększa. Z sieci zaczyna korzystać coraz więcej użytkowników oraz kluczowych partnerów (jak chociażby Telegram, który zaczął używać jej do rozliczania się z reklamodawcami), co tylko podbija kurs i pozycję jej natywnego tokena – Toncoina – na rynku kryptowalut.

Ta natomiast, mimo obecnie panującego lekkiego zastoju na wykresach cenowych większości cyfrowych aktywów, kontynuuje swój rajd na północ odrabiając ostatnio poniesione straty w następstwie korekt.

Od początku maja cena tokena wzrosła o 55%, a w ciągu ostatnich 24 godzin podskoczyła o 20% do poziomu 7,16 dolara. Ostatni raz kryptowaluta kosztowała tylko w dniu 19 kwietnia. Do przebicia jej ostatniego ATH z dnia 11 kwietnia brakuje tylko 6,76%

Wykres cenowy Toncoina. Źródło: TradingView

Dlaczego jednak od początku maja token pnie się ku górze, w czasie gdy inne kryptowaluty świecą na czerwono? Wszystko bowiem za sprawą przełomowego ogłoszenia z dnia 2 maja, że firma wyceniana na 5 miliardów dolarów, będąca gigantem kryptowalutowego sektora VC – Pantera Capital – ogłosiła, że dokonała znacznej inwestycji w TON.

W tamtym czasie również twórcy tej sieci ogłosili jej integrację z topową platformą do przeprowadzania analiz on-chain – Arkham Intelligence.

Dzięki mechanizmowi dynamicznego shardingu blockchain TON może przetwarzać miliony transakcji na sekundę i skutecznie skalować się wraz ze wzrostem liczby użytkowników

– napisali w opublikowanej notatce dyrektorzy Pantera Capital.

Wczoraj natomiast Dan Morehead, czyli założyciel funduszu przekazał, że zainwestowana kwota w projekt stanowi rekordową sumę w historii Pantery. Jak wyjaśniał, miał okazję ostatnio jeść obiad z Pavelem Durovem, czyli współzałożycielem i dyrektorem generalnym Telegrama.

Morehead napisał, że był pod wielkim wrażeniem wartości i przekonać, jakimi kieruje się twórca Telegrama.

Telegram Toncoin



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.