Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.02.2023]

Redakcja
kursy kryptowalut 10.02.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 10 lutego 2023 roku


Spis treści:


Staking zniknie z giełd w USA? 30 mln USD kary dla Krakena

Giełda kryptowalut Kraken zawarła ugodę z SEC i zapłaci 30 mln USD oraz wycofa się ze świadczenia usług stakingu obywatelom USA. Komisja ujawniła, że weźmie na celownik produkty inwestycyjne SaaS (Staking as a Service). Już wkrótce może dojść do podobnych ugód z innymi giełdami ze Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej: Staking zniknie z giełd w USA? 30 mln USD kary dla Krakena


USA dążą do cichej rozprawy z rynkiem kryptowalut?

Nic Carter, który jest zwolennikiem bitcoina twierdzi, że rząd USA próbuje odciąć kryptowaluty od sektora bankowego. Napisał, że administracja Bidena wskrzesza operację Choke Point z czasów Baracka Obamy i atakuje banki przyjazne kryptowalutom.

Czytaj więcej: USA dążą do cichej rozprawy z rynkiem kryptowalut?


CryptoPunk na bitcoinie sprzedany za 9.5 BTC

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się wybijanie NFT na bitcoinie. Stało się to możliwe dzięki kontrowersyjnemu projektowi Oridinals. Jak się okazuje wraz z popularnością, rosną także ceny niewymiennych tokenów. Wczoraj dokonano rekordowej sprzedaży z kolekcji Ordinal Punks – Punk #94. Kwota za którą punk zmienił właściciela to 9,5 BTC, czyli prawie 215 000 USD.

Czytaj więcej: CryptoPunk na bitcoinie sprzedany za 9.5 BTC


Postanie pierwsza warstwa 2 na Cosmos (ATOM)

Platforma skalowania Dymension pozyskała 6,7 miliona dolarów w prywatnej rundzie, którą poprowadził amerykański kryptowalutowy VC Big Brain Holdings i multi-strategiczny VC Stratos. Jaki jest cel projektu? Ma on zamiar stworzyć pierwszą warstwę 2 w ekosystemie Cosmos (ATOM).

Czytaj więcej: Postanie pierwsza warstwa 2 na Cosmos (ATOM)


Niespodziewany airdrop Optimism

Niezapowiedziany airdrop Optimism został przeprowadzony we czwartek. Zrzucono 11,7 mln tokenów OP, które trafiły do 300 000 portfeli.

Czytaj więcej: Niespodziewany airdrop Optimism. Tokeny trafiły do 300 000 portfeli


Rosyjski rząd dotuje kopalnie bitcoinów na Syberii

Rząd Rosji dofinansuje obiekt do wydobywania kryptowalut na Syberii. Nowe centrum, którego wartość jest szacowana na 12 milionów dolarów będzie posiadało 30 000 maszyn do miningu i zatrudni 100 pracowników. Otwarcie planowane jest na pierwszą połowę 2023 roku.

Czytaj więcej: Rosyjski rząd dotuje kopalnie bitcoinów na Syberii


Binance Custody zmienia nazwę na Ceffu

Wiodąca na świecie giełda kryptowalut, Binance, zmienia teraz nazwę swojego działu Custody na Ceffu. Skąd taki pomysł? Według firmy, rebranding ma za zadanie podkreślić zaangażowanie firmy w zapewnienie bezpieczeństwa aktywów swoich klientów. Oprócz samej nazwy, Binance Custody zmieni także domenę.

Czytaj więcej: Binance Custody zmienia nazwę na Ceffu


Władze sprawdzają emitenta stablecoinów Paxos

Według informacji pozyskanych przez Bloomberg, Paxos stał się przedmiotem dochodzenia ze strony New York Department of Financial Services (NYDFS). Spółka odpowiada za emisję stablecoinów BUSD (Binance USD) oraz USDP (Paxos Dollar). Nie ujawniono dokładnego powodu toczącego się śledztwa. –> źródło: Cointelegraph


Aave stworzył własnego stablecoina

Zespół Aave Companies stojący za rozwojem platformy DeFi uruchomił stablecoina GHO w testnecie Ethereum Goerli. Zastosowano w nim podobny model jak w przypadku DAI od MakerDAO. Oznacza to, że użytkownicy, aby wemitować GHO, najpierw muszą przedstawić zabezpieczenie.


Tether zarobił 700 mln USD w IV kwartale

Emitent stablecoina USDT, Tether Limited, odnotował w kwartale październik-grudzień zysk netto w wysokości 700 milionów dolarów. Tak wynika z najnowszego sprawozdania finansowego przedstawionego przez firmę.


Deustche Bank może zainwestować w dwie krypto firmy

Ramię zarządzania aktywami największego niemieckiego banku komercyjnego, Deutsche Bank (DWS), prowadzi rozmowy w sprawie inwestycji w dwie niemieckie firmy kryptowalutowe. Prezes DWS Group Stefan Hoops powiedział, że obecnie osobiście omawia zakup udziałów w giełdzie Deutsche Digital Assets. Szef grupy prowadzi również rozmowy z Tradias, platformą handlu OTC dla kryptowalut i security tokenów założoną przez Bankhaus Scheich w 2020 roku. –> źródło: Bloomberg


Microsoft rozwiązuje zespół ds. metaverse

Gigant technologiczny zwolni 100 osób zatrudnionych przy projekcie, którego celem było rozwijanie metawersum w środowiskach przemysłowych. Zespół Industrial Metaverse Core istniał tylko przez 4 miesiące. Według informacji z wewnątrz firmy, Microsoft koncentruje się na krótkoterminowych przedsięwzięciach, które zapewnią mu szybszy zwrot. –> źródło: CoinDesk


Operator 4000 bitomatów bankrutuje

Coin Cloud który zarządza ponad 4000 bitomatów w USA i Brazylii złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Spółka z siedzibą w Las Vegas posiada zobowiązania szacowane w przedziale od 100-500 mln dolarów oraz około 10 000 wierzycieli. –> źródło: Forklog

kursy kryptowalut 10.02.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.