Niespodziewany airdrop Optimism. Tokeny trafiły do 300 000 portfeli | Wiadomości | CrypS.

Niespodziewany airdrop Optimism. Tokeny trafiły do 300 000 portfeli

Mariusz Przepiórka
optimism

Sieć Optimism Network przeprowadziła w czwartek zaskakujący airdrop, wysyłając 11,7 mln tokenów do ponad 300 000 portfeli. Informacje potwierdzono na oficjalnym blogu grupy zajmującej się blockchainem warstwy 2 Optimism Collective.


Airdrop Optimism jest częścią inicjatywy projektu polegającej na dystrybucji 19% jego początkowej podaży tokenów zarządzania, ponieważ blockchain toruje sobie drogę do szerszej adopcji. Optimism rozprowadził 5% swojej początkowej podaży tokenów zarządzania, czyli ponad 200 milionów tokenów, w swym pierwszym airdropie w maju ubiegłego roku.

Airdrop odbywa się w czasie, gdy Optimism szuka przewagi nad swoim największym konkurentem Arbitrum – inną siecią Ethereum warstwy 2. Abritrum obecnie może pochwalić się ponad dwukrotnie większą ilością portfeli transakcyjnych niż Optimism, a w ubiegłym miesiącu ta różnica dodatkowo wzrosła.

Do zrzutu kwalifikowali się użytkownicy, którzy wykorzystywali gaz do przeprowadzania transakcji na blockchainie. Podobnie jak ci, którzy przekazali innym użytkownikom uprawnienia do głosowania, które są nadawane przez tokeny zarządzania. Optimism Network uznaje dzielenie się uprawnieniami do głosowania za „działalność o sumie dodatniej” w celu wzmocnienia systemu zarządzania blockchainem.

Token traci 13% wartości

Informacja o zwiększeniu podaży tokena spowodowała spadek jego wartości o 13%. Mimo to w ciągu ostatnich kilku tygodni wartość tokena Optimism wzrosła o prawie 200%. Obecnie token jest wyceniany na kwotę około 2,35 USD.

Czwartkowy niezapowiedziany airdrop przebiegł stosunkowo gładko, w przeciwieństwie do pierwszej próby Optimism w lipcu 2022 roku, kiedy użytkownicy musieli ręcznie ubiegać się o swoje przydziały. W tym przypadku dystrybucja została przeprowadzona automatycznie.

optimismreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.