CryptoPunk na bitcoinie sprzedany za 9.5 BTC | Wiadomości | CrypS.

CryptoPunk na bitcoinie sprzedany za 9.5 BTC

Redakcja
nft kryptowaluty automat mynft

Niewymienne tokeny w sieci Bitcoin szybko zyskują popularność dzięki projektowi Oridinals. Zdania na ich temat są jednak mocno podzielone.


Niemniej jednak krytyka wobec społeczności nie przeszkodziła w sprzedaży najdroższego jak dotąd NFT. Projekt o którym mowa nazywa się Ordinal Punks, a NFT to Punk #94. Prezentuje się on w następujący sposób:

nft na bitcoinie

Do sprzedaży doszło wczoraj, a punk zmienił właściciela za kwotę 9,5 BTC, czyli około 215 000 dolarów.

Obecnie trwa debata pomiędzy członkami społeczności Bitcoin. Niektórzy z nich twierdzą, że NFT są marnowaniem przestrzeni blokowej, podczas gdy uważają, że napędzają one dodatkowe wykorzystanie, węzły, a przez to – bezpieczeństwo sieci.

NFT na Bitcoinie

Ordinals robi w ostatnim czasie furorę. Niektórzy użytkownicy przesuwają granicę jeśli chodzi o rzeczy umieszczane na blockchainie BTC. Jakiś czas temu informowaliśmy, że ktoś wrzucił DOOM na blockchain bitcoina.

Zapisanie w sieci Bitcoin oznacza, że gra będzie na zawsze żyła na blockchainie. Dopóki sieć będzie dostępna online, ludzie będą mogli grać w tę wersję kultowej już pozycji.

Z kolei wczoraj informowaliśmy, że użytkownik Reddita pod nazwą „u/sprxzk34620” okrył plik 7zip ukryty w transakcji sprzed 6 lat. Może on być powiązany z Julianem Assangem.

Co ciekawe, transakcja z 5 stycznia 2017 roku została przeprowadzona pięć dni przed tym, jak Assange na nagranym filmie odczytał hash blockchaina Bitcoin bloku 447 506. Wówczas uważano, że użył on tej taktyki, aby udowodnić, że żyje. Twierdził jednak, że nie czuje się najlepiej, a jak pamiętamy, przebywał wówczas w ekwadorskiej ambasadzie w Londynie.

nft kryptowaluty automat mynftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.