Powstanie pierwsza warstwa 2 na Cosmos (ATOM) | Wiadomości | CrypS.

Powstanie pierwsza warstwa 2 na Cosmos (ATOM)

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
cosmos atom

Platforma skalowania Dymension ogłosiła zakończenie zbiórki funduszy w wysokości 6,7 miliona dolarów w prywatnej rundzie prowadzonej przez kilka firm inwestycyjnych i aniołów biznesu.


Zgodnie z komunikatem prasowym, prywatną rundę inwestycyjną poprowadził amerykański kryptowalutowy VC Big Brain Holdings i multi-strategiczny VC Stratos. Udział w inwestycji mieli też między innymi Shaloma Meckenzie z DraftKings oraz on-chain gaming DAO Matchbox. Komentując pozyskanie funduszy, Kasey, generalny partner Big Brain Holdings, powiedział:

Dymension RollApps są dużym krokiem naprzód dla stosu infrastruktury blockchain. Pozwalają one deweloperom monetyzować swoje aplikacje jako samodzielne łańcuchy bez masywnych kosztów ogólnych infrastruktury. Jesteśmy niezwykle podekscytowani wspieraniem zespołu w ich podróży.

Pierwsza warstwa 2 na Cosmos

Dymension buduje sieć modułowych blockchainów znanych jako rollupy (lub RollApps) zasilanych przez Dymension Hub. Deweloperzy korzystający z platformy będą mogli tworzyć i wdrażać własne, wolne od konsensusu RollApps.

Rollupy są jednym z kilku rozwiązań skalujących dla blockchainów warstwy 1. Początkowo wykonują one transakcje poza głównym blockchainem, a następnie przenoszą dane z powrotem do mainnetu w celu uzyskania konsensusu.

Rollupy będą podłączone do sieci Cosmos i jej protokołu Inter-Blockchain Communication (IBC). Zgodnie z komunikatem, jest to pierwszy przypadek warstwy 2 w ekosystemie Cosmos.

Publiczna sieć testowa ruszy 15 lutego

Dymension uruchomi publiczną sieć testową dla swojego rozwiązania rollup development kit (RDK) już 15 lutego. RDK umożliwi deweloperom łatwe wdrażanie ekonomicznych i wydajnych rollupów kompatybilnych z EVM. Po uruchomieniu, rollupy będą działać podobnie jak tradycyjne aplikacje internetowe. W komunikacie czytamy:

Publiczne rollupy testnetowe Dymension będą publikować dane do modułowego blockchaina Celestii i Dymension Hub. Dzięki temu proces wdrażania i interakcji z rollupami jest niezwykle szybki, łatwy i opłacalny.

Według Yishaya Harela, dyrektora generalnego Dymension, firma stara się zbudować sieć blockchainów z technologią, która może dokonać największej zmiany paradygmatu od czasu powstania Ethereum.

Dymension sprawia, że modułowe blockchainy stają się rzeczywistością, dziś… Dymension Hub będzie centrum nowego Internetu wartości, złożonego z licznych modułowych blockchainów.

cosmos atomreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.