Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 10.01.2024.

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 10 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Arthur Hayes zostaje doradcą w obiecującym projekcie AI

Branża kryptowalut zmaga się wciąż z pewnymi utrudnieniami w idealnym działaniu pod względem technologicznym, co również naraża ją na duże straty z tytułu cyberprzestępstw. Dość młody projekt, w skład którego wchodzą wybitne postacie z takich firm, jak Coinbase, OpenAI, Google, Polychain czy Paradigm, łączy sztuczną inteligencję z kryptografią, by przekraczać granice możliwości obecnych systemów. Firma ta może liczyć na wsparcie ze strony Arthura Hayesa.

Czytaj więcej: Arthur Hayes wspiera młody projekt, który zamierza namieszać na rynku kryptowalut

Binance ogłasza konkurs dla traderów futures

Do 21 stycznia trwa nowa inicjatywa od Binance, w ramach której można załapać się na fajne nagrody. Jak wiadomo, opłaty transakcyjne pełnią ważną rolę w handlu na giełdach kryptowalut, tak więc każda okazja, by spróbować zredukować ich poziom, jest dobrym rozwiązaniem. Największa tego typu platforma na świecie chce mocno rozruszać handel w jednym ze stablecoinów, dlatego uruchomiła handel pięcioma topowymi kryptowalutami w parze z nim.

Czytaj więcej: Binance ogłasza dwa konkursy dla swoich użytkowników! Pula nagród do 170 tys. USD

Totalna kompromitacja! Kto poniesie odpowiedzialność za wpadkę SEC?

Prominentne postacie ze świata amerykańskiej polityki oraz branży kryptowalut/finansów piszą o manipulacji rynkowej. I to jest fakt, bowiem wielu inwestorów potraciło pieniądze w następstwie zamknięcia ich pozycji w skutek ruchów kursu BTC wywołanych całym zamieszaniem z SEC. Jakie będą następstwa całej tej afery i kto za to poniesie odpowiedzialność? Czy instytucja, na czele której stoi Gary Gensler, wykorzysta ten incydent do wyjątkowego opóźnienia wydania decyzji dot. ETF-ów na bitcoina?

Czytaj więcej: Kto odpowie za wpadkę SEC? Politycy piszą o manipulacji rynkiem w sprawie ETF-a na BTC

Konto SEC na X zhackowane. Fake news dot. ETF-a na bitcoina

Takiego obrotu spraw się raczej nikt nie spodziewał. Sytuacja dot. werdyktu odnośnie ETF-ów na cenę spot bitcoina ze strony SEC wciąż pozostaje niejasna. Wczoraj w późnych godzinach wieczornych wybuchło potężne zamieszanie w sprawie fałszywej informacji, która została opublikowana na oficjalnym koncie tej instytucji.

Czytaj więcej: Afera w sprawie decyzji SEC! Hackerzy przejęli ich konto na X i puścili fake news dot. ETF-a na bitcoina

Sytuacja kobiet w branży Web3 jest dość mizerna

Kwestia budząca wciąż sporo kontrowersji i gorliwych dyskusji, ale nie można bać się mówić o takich sprawach głośno. Dlatego super, że jedna z największych giełd kryptowalut na świecie przeprowadziła badania dot. tego, jak wygląda wsparcie startupów prowadzonych w branży blockchain przez kobiety. Niezbite dane mówią o tym, że potrzeba koniecznie wprowadzić tutaj sporo zmian.

Czytaj więcej: Inwestorzy dyskryminują kobiety w branży blockchain. Wyniki badań są jednoznaczne

Dlaczego copy trading to dobra opcja na dochód pasywny dla „świeżaków”?

Mówi się, że powielanie czyiś ruchów to nieeleganckie zachowanie, ale nie jest to do końca prawdą. Naśladowanie osób, które są o wiele lepsze od nas w danej profesji i uczenie się od nich na podstawie obserwowanych ruchów (w tym przypadku) na rynku kryptowalut, za co dodatkowo oni zgarniają dodatkowy profit, to tak naprawdę układ win-win. Dzięki copy tradingowi może podążać śladem profesjonalnych traderów, wyciągać na tej podstawie własne wnioski i pobierać nowe lekcje, tak więc czemu by nie spróbować zamiast stawiać jedynie na bycie „samoukiem”? W tym artykule opisujemy naturę tej metody, jej wady i zalety oraz wyjaśniamy na podstawie dwóch platform pełniących rolę brokera, jak rozpocząć handel w oparciu o tę strategię.

Czytaj więcej: Copy trading – pasywne zarabianie na kryptowalutach 2024

Kursy kryptowalut 10.01.2024.reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.