Arthur Hayes wspiera młody projekt, który zamierza namieszać na rynku kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Arthur Hayes wspiera młody projekt, który zamierza namieszać na rynku kryptowalut

Filip Dzięciołowski
Arthur Hayes

Znany przedsiębiorca i trader z rynku kryptowalut, który stoi za powołaniem do życia znanej giełdy BitMEX, dołącza do nowego projektu w roli doradcy. Jego zadaniem będzie pomoc młodej firmie, która łączy sektor cyfrowych aktywów ze sztuczną inteligencją, w przekładaniu efektu jej pracy na rozwój szerszej gospodarki.


  • Arthur Hayes z niejednego pieca chleb jadł i posiada ogromną wiedzę oraz doświadczenie zarówno na tradycyjnym rynku finansowym, jak i kryptowalutowym. Teraz ogłoszono, że został doradcą w firmie Ritual, której produktem jest zdecentralizowana platforma AI,
  • Były już dyrektor generalny BitMEX ma pomóc w rozwoju firmy, w skład której wchodzą specjaliści, którzy wcześniej pracowali dla takich marek, jak OpenAI, Coinbase, Palantir, Protocol Labs, Polychain, Paradigm, Citadel i Google.

Na podbój rynku krypto i AI! Hayes wspiera młodą firmę

Ritual to dość świeżo powstała inicjatywa na rynku kryptowalut, która w listopadzie 2023 roku ogłosiła zakończenie finansowania w rundzie serii A na kwotę 25 milionów dolarów.

Główny produkt tej firmy skupia się na platformie działającej w oparciu o sztuczną inteligencję, której celem jest realizacja przekraczających normy podstawowej logiki działań, które wykraczają obecnie poza smart kontrakty.

Jak informowano niespełna dwa miesiące temu, wdrożenie tego rodzaju systemu AI do świata kryptografii jest w stanie znacznie pomóc w codziennym stosowaniu nowych przypadków użycia. Wskazuje się tutaj na takie procesy, jak automatyczne zarządzanie parametrami ryzyka dla protokołów pożyczkowych, które bazują na warunkach rynkowych w czasie rzeczywistym.

Jak wiadomo, zdecentralizowane protokoły pożyczkowe wciąż są podatne na manipulacje ze strony hackerów, przez co często dochodzi do oszukania danych smart kontraktów, w następstwie czego sprawcy kradną dziesiątki milionów dolarów w cyfrowych aktywach. W zeszłym roku tym sposobem Euler Protocol utracił aż 197 mln dolarów.

Arthur Hayes jako bardzo szeroko patrząca osoba poruszająca się po różnych sektorach inwestycyjnych i obcująca z wieloma innowacyjnymi technologiami zdecydowanie pomoże w rozkwicie Ritual.

Jako doradca Ritual Arthur przekaże swoją głęboką wiedzę specjalistyczną w zakresie kryptografii i rynków finansowych, aby dalej wdrażać do gospodarki modele AI, procesory graficzne i różne dane, pomóc w rozwoju marki Ritual i opracowaniu nowych przypadków użycia sztucznej inteligencji on-chain

– komentuje dołączenie przedsiębiorcy do projektu jego współzałożyciel, Akilesh Potti.

Sztuczna inteligencja jest stworzona do decentralizacji. W rzeczywistości przyszłość tej technologii zależy od jej zdolności do zapewnienia niezależności od garstki potężnych gigantów technologicznych, którzy kontrolują każde wejście i wyjście

– dodaje od siebie Arthur Hayes.

Arthur Hayesreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.