Afera w sprawie decyzji SEC! Hackerzy przejęli ich konto na X i puścili fake news dot. ETF-a na bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Afera w sprawie decyzji SEC! Hackerzy przejęli ich konto na X i puścili fake news dot. ETF-a na bitcoina

SEC

W nocy stało się coś… dziwnego. Najpierw na profilu SEC na X pojawił się komunikat o zatwierdzeniu ETF-ów na bitcoina. Po chwili okazało się, że to… fake news. Co dokładnie wydarzyło się kilka godzin temu?


  • Na profilu X od SEC pojawił się wczoraj post o zatwierdzeniu ETF-ów na BTC.
  • Po chwili wszystko zdementował Gary Gensler.
  • Okazuje się, ze konto SEC zostało przejęte przez przestępców.

SEC mówi “tak”

Zacznijmy od tego, że w nocy na koncie SEC w serwisie X pojawił się post o zatwierdzeniu przez urzędników ETF-ów typu spot bitcoina. W efekcie kurs bitcoina wystrzelił. Udało się dolecieć do 48 000 USD. Tyle że w momencie, gdy kryptowaluta miała szturmować nową psychologiczną barierę, wszystko zdementował Gary Gensler, przewodniczący SEC. Okazało się, że profil Komisji został przejęty przez przestępców.

Podkreślmy jednak, że Gensler przekazał, że SEC nie zatwierdziła ETF-ów 9 stycznia. Może to zrobić dziś. Przed nami wiele emocji. Zresztą kurs bitcoina tylko w momencie dementi przewodniczącego spadł z okoli 48 000 USD do ok. 45 500 USD. Dziś bądźcie więc czujni: w sieci mogą pojawiać się różne fake newsy dot. zatwierdzenia lub odrzucenia ETF-ów.

Tylko w nocy w następstwie tych wszystkich wydarzeń doszło do likwidacji pozycji o łącznej wartości ponad 210 milionów USD. Obejmuje to 135 mln USD wynikające z zamknięcia długich pozycji i dodatkowe 67 mln USD z likwidacji krótkich pozycji.

Obecnie 1 BTC kosztuje nieco ponad 46 000 USD, co przekłada się na spadek o 1,5% od wczoraj i 1,66% wzrostu w skali tygodnia.

Drugi akt dramatu

SEC szybko odzyskała profil i zdementowała wiadomości podane już przez Genslera. Jej wersję potwierdził też sam X. Tyle że przy okazji dowiedzieliśmy się czegoś… strasznego.

Możemy potwierdzić, że konto @SECGov zostało przejęte i zakończyliśmy wstępne dochodzenie. Z naszego dochodzenia wynika, że ​​kompromis nie wynikał z naruszenia systemów X, ale raczej z przejęcia przez niezidentyfikowaną osobę kontroli nad numerem telefonu powiązanym z kontem @SECGov za pośrednictwem strony trzeciej

– czytamy w komunikacie.

Potem dodano, że urzędnicy SEC nie korzystali nawet w podstawowych narzędzi zwiększających bezpieczeństwo konta:

Możemy również potwierdzić, że w momencie naruszenia bezpieczeństwa na koncie nie było włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Zachęcamy wszystkich użytkowników do włączenia tej dodatkowej warstwy bezpieczeństwa.

Tak, SEC nie zabezpieczało swojego profilu za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego!

Dziś Komisja ma podjąć decyzję w sprawie najstarszych wniosków dot. stworzenia ETF-ów. Jeżeli powie “tak”, kurs bitcoina zapewne mocno wystrzeli.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.