Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.02.2024]

Kursy kryptowalut 09.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 9 lutego 2024 r.


Spis treści:


Kurs bitcoina stale rośnie. Są zaskoczenia wśród altcoinów

Kolejny byczy dzień na wykresach większości topowych kryptowalut! Chociaż są i pewne zaskoczenia. Przywódca stada, czyli bitcoin (BTC), podejmuje próbę zbliżenia się do poziomu 47 tys. dolarów, za nim podąża także i ether (ETH). Kilka innych projektów zalicza dwucyfrowy wystrzał w ciągu doby, ale niektóre altcoiny zaczęły natomiast spadać. W każdym razie, dzieje się.

Czytaj więcej: Bitcoin już powyżej 46 tys. USD. Altcoiny także do góry, ale są wyjątki

Elon Musk szokuje ogłoszeniem dot. X

X, czyli jeszcze do niedawna Twitter, to jednak cały czas medium, z którego najszybciej dowiadujemy się o kluczowych wydarzeniach dot. kryptowalut. Elon Musk od momentu przejęcia tej platformy konsekwentnie próbuje przemianować ją w “super aplikację do wszystkiego”. Jak widać, nie rzuca słów na wiatr i zapowiedział, że jedna z kluczowych funkcji niebawem wejście w życie. Ma ona swoje zalety, ale i może nieść też pewne zagrożenia.

Czytaj więcej: X (ex. Twitter) zastąpi ważną funkcję. Elon Musk pisze, że nowa opcja wejdzie niebawem w życie

Społeczność kryptowalut zaorała znanego maksymalistę BTC

Jak dobrze, że w Internecie nic nie ginie i można nawet po dekadzie przypomnieć komuś, że przecież nie wszystko shitcoin, co nie jest BTC. Niektórzy o tym oczywiście próbują zapomnieć, zwłaszcza gdy są zajęci atakowaniem innych prominentnych postaci z branży kryptowalut. No, ale w tym przypadku to już “odklejka” wjechała za mocno, skoro zaczynają się uszczypliwości w stronę czyiś matek.

Czytaj więcej: Maksymalista bitcoina przekracza granice dobrego smaku. Społeczność kryptowalut nie pozostawia na nim suchej nitki

Inwestujcie w spółki miningowe, póki jest tanio – zaleca Bernstein

Halving bitcoina już za mniej niż 3 miesiące! Wiele wskazuje na to, że to wydarzenie nie jest typowym kupowaniem plotek i sprzedawaniem faktów, tak więc warto nabyć ekspozycje na podmioty związane z BTC, póki ich akcje na giełdzie są tanie. Tak sugeruje w swoim raporcie znana firma maklerska Bernstein, która wskazuje na dwie konkretne spółki.

Czytaj więcej: Kup akcje tych spółek przed halvingiem bitcoina – zaleca znany makler

Ukraina chce zamrażać konta bankowe “dezerterów”

Sytuacja Ukrainy w konflikcie militarnym z Rosją zaczyna być coraz gorsza, stąd rząd tego pierwszego podejmuje radykalne środki, by ściągnąć kolejne osoby na front. Pisząc wprost, zamierza zastosować w tym przypadku przymus odcinając ludzi od funduszy na ich kontach bankowych. W tej sytuacji bitcoin kolejny raz pokaże, że jest poza kontrolą wszystkich instytucji i może uratować majątek wielu osób.

Czytaj więcej: Ukraina zastosuje sankcje wobec unikających stawienia się na froncie. Kryptowaluty mogą ich uratować

Binance będzie współpracować z Interpolem

Największa na świecie giełda kryptowalut ogłosiła dziś partnerstwo z międzynarodową organizacją policyjną, by pomóc jej w zwalczaniu cyberprzestępczości, której poziom wcale nie maleje.

Czytaj więcej: Binance łączy siły z Interpolem

Kursy kryptowalut 09.02.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.