Kup akcje tych spółek przed halvingiem bitcoina - zaleca znany makler | Wiadomości | CrypS.

Kup akcje tych spółek przed halvingiem bitcoina – zaleca znany makler

Karolina Kropopek

Najnowszy raport od analityków z Bernstein rzuca światło na dwie spółki skoncentrowane na wydobyciu największej z kryptowalut. Dlaczego zdaniem ekspertów warto w nie zainwestować?


  • Pod lupę wzięte zostały: Riot Platforms (RIOT) i CleanSpark (CLSK),
  • Firma maklerska Bernstein doradza zakup akcji RIOT i CLSK, aby uzyskać pośrednią ekspozycję na BTC przed nadchodzącym halvingiem.

Te spółki mogą doznać wzrostu

Analitycy z Bernstein uznali, że warto obecnie zwrócić uwagę na spółki zajmujące się wydobyciem bitcoinów. Ma to związek z nadchodzącym halvingiem BTC, w wyniku którego nagroda blokowa, jaką otrzymują górnicy za swoją pracę, zostanie przepołowiona. W efekcie ilość nowo wydobytych monet tej wirtualnej waluty będzie trafiać do obiegu wolniej, co przy utrzymującym się, bądź zwiększonym popycie, może korzystnie wpłynąć na jej cenę.

W szczególności eksperci polecają dwie konkretne firmy – Riot Platforms i CleanSpark. Oczywiście obok dodali, iż większość amerykańskich spółek wydobywczych notowanych na giełdzie wygląda dobrze przy obecnym wzroście ceny bitcoina. W swojej analizie uwzględnili oni również to, że koszty ponoszone przez takich górników mogą podwoić się po halvingu.

Osoby i podmioty wydobywające czołową wirtualną walutę będą dostawać 3,125 BTC zamiast 6,25 BTC za wydobyty blok.

Popyt na bitcoina będzie rósł

Autorzy raportu wzięli pod uwagę w szczególności to, jak radzą sobie uruchomione w obecnym roku ETF-y spot na BTC. Zakładają oni dalej postępującą adopcję instytucjonalną, która napędzi popyt na czołową z wirtualnych walut jeszcze bardziej.

Zdaniem ekspertów z Bernstein nowe ATH na bitcoinie może nadejść już w tym roku. Dla przypomnienia swój szczyt BTC odnotował w okolicy 68,7 tys. dol. Przy obecnej cenie w pobliżu 47 tys. dol. za monetę od tego poziomu dzieli go jeszcze ponad 30%.

Przygotowania do halvingu

Jedna z rekomendowanych przez Bernsteina firm – CleanSpark – poinformowała niedawno, iż nabyła 3 kopalnie bitcoinów w Mississippi za 19,8 mln dol. w gotówce. Tym samym zwiększyła ona swoją wydajność o 2,4 eksahaszy na sekundę (EH/s) przed zbliżającym się halvingiem.

To samo przedsiębiorstwo zawarło również umowy nabycia obiektu wydobywczego w fazie budowy w Dalton w stanie Georgia. Jego wydajność ma wynosić 0,8 EH/s, a dalsze inwestycje sięgną około 6,9 mln dol.

W chwili pisania tego tekstu za akcje CLSK trzeba zapłacić 12,99 dol. za sztukę. W ciągu ostatnich 12 miesięcy doznały one wzrostu o ponad 290%. Tylko od początku 2024 r. ich wartość skoczyła o około 17%. 

CLSK
Wykres CLSK. Źródło: tradingview.com

Jeżeli chodzi zaś o drugiego faworyta – Riot Platforms ogłosił plany współpracy z chińskim producentem sprzętu górniczego MicroBT w ramach długoterminowej umowy. Na jej mocy firma wydobywcza kupi 33 280 maszyn po cenie 21,50 dol. za terahasz, czyli wyda około 163 mln dol. na 66 560 maszyn do końca roku.

Co więcej, elektrownia Riot na Corsicanie w Teksasie o mocy 400 MW ma zostać uruchomiona w marcu 2024 r., czyli tuż przed halvingiem który według danych on-chain przypada na kwiecień br.

W przypadku RIOT cena za akcję wynosi obecnie 13,83 dol. W ciągu ostatniego roku wzrosły one o ponad 144%. W zakresie tegorocznym potaniały jednak o około 10%.

RIOT
Wykres RIOT. Źródło: tradingview.comreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.