Bitcoin już powyżej 46 tys. USD. Altcoiny także do góry, ale są wyjątki | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin już powyżej 46 tys. USD. Altcoiny także do góry, ale są wyjątki

Jacek Walewski
Altcoiny

Jeżeli spojrzymy dziś na listę czołowych kryptowalut, zobaczymy grupę rozpędzonych biegaczy. Jak to jednak w życiu (a zwłaszcza na zajęciach WF-u) bywa, zawsze znajdzie się jakaś grupa marud i leniuchów. Nie inaczej jest teraz na rynku altcoinów. Niektórzy z zawodnicy nawet nie wystartowali z bloków startowych. Wpadli też na ekscentryczny pomysł truchtu w przeciwną stronę co większość.


  • Bitcoin drożeje i przebija 46 000 USD. Dobrze wypada też i ether,
  • Niektóre altcoiny jednak… tanieją,
  • Największymi przegranymi są monero i chainlink.

Run to the hills!

Bitcoin kosztuje obecnie ok. 46 200 USD. Oznacza to, że kryptowaluta podrożała o 7% w skali tygodnia, a od wczoraj o 4%.

Mamy przedhalvingowe wzrosty. Podział nagrody dla górników ma wejść w życie już w kwietniu. Byki już ostrzą sobie rogi na kolejne poziomy. Możliwe, że w momencie halvingu kurs BTC będzie na poziomie ATH, czyli ok. 70 000 USD.

Dobrze radzi sobie też ether. Za 1 ETH płaci się 2452 USD, co oznacza skok ceny o 6% w skali 7 dni i 1% od wczoraj.

Wielkim wygranym ostatnich dni jest też TRIBE. Altcoin w skali doby zdrożał o ok. 60%, do poziomu 0,52 USD.

Z kolei ORDI kosztuje już 63 USD, co przekłada się na 10-procentowy skok w skali tygodnia i 8-proc. od wczoraj.

Jeden FLOKI zaś kosztuje 0,00003184 USD, co oznacza wzrost o nieco ponad 10% w skali 24 h i 12% w ciągu tygodnia.

Altcoiny nie radzą sobie dobrze

Choć bitcoin drożeje (podobnie jak wiele altcoinów), sporo tokenów traci na wartości. I tak np. monero, czołowy private coin, potaniał w skali tygodnia o 24%. W ciągu doby kurs wrósł tylko o 5%. Spadki XMR to efekt wycofania coina z Binance, co wpisuje się w politykę regulatorów, którzy widzą w takich, zwiększających prywatność kryptowalutach niebezpieczeństwo. Dziś za 1 XMR trzeba zapłacić 127 USD.

Niedobrze wygląda też sytuacja na wykresie chainlink. Od wczoraj kryptowaluta potaniała o 4%, dziś 1 LINK kosztuje 18 USD.

Wiele jednak wskazuje na to, że jesteśmy o krok przed masowym wyścigiem byków.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.