X (ex. Twitter) zastąpi ważną funkcję. Elon Musk pisze, że nowa opcja wejdzie niebawem w życie | Wiadomości | CrypS.

X (ex. Twitter) zastąpi ważną funkcję. Elon Musk pisze, że nowa opcja wejdzie niebawem w życie

Filip Dzięciołowski
Elon Musk przestanie używać numeru telefonu

Elon Musk znów szokuje! Najbogatszy człowiek na świecie, który pod koniec 2022 roku kupił Twittera, kilka miesięcy później przemianowanego na X, podzielił się dziś za pośrednictwem tej platformy niesamowitą zapowiedzią dot. opracowywanych zmian.


  • CEO Tesli i właściciel X od dawna deklaruje, że przekształci platformę social media w „super aplikację do wszystkiego”,
  • Najwięcej informacji w tej sprawie dotyczyło wprowadzenia na X specjalnego systemu płatności i transferu środków za pomocą tego serwisu.
  • Jednakże dziś Elon Musk ogłosił, że za kilka miesięcy całkowicie przestanie używać swojego numeru telefonu, gdyż zastąpi go konto na platformie,

Elon Musk ogłasza porzucenie swojego numeru telefonu

Ekscentryczny miliarder dąży do tego, by X zostało przekształcone w „super aplikację do wszystkiego” zamiast służyć nam jedynie jako medium społecznościowe. Elon Musk wielokrotnie zapowiadał, że zamierza wdrożyć na niej kompletny system płatności (wciąż nie otrzymaliśmy jasnej deklaracji, czy uwzględni się przy tym kryptowaluty) oraz pozwolić użytkownikom na używanie jej jako domyślnego komunikatora.

Dziś natomiast opublikował wpis na tej platformie, w którym zapowiada, że za kilka miesięcy zamierza całkowicie zaprzestać używania swojego numeru telefonu, by w całości zacząć korzystać z aplikacji X do wysyłania SMS-ów i prowadzenia rozmów audio/wideo.

O tym pomyśle co prawda już mogliśmy słyszeć kilka miesięcy temu, ale dzisiejsze rewelacje stanowią potwierdzenie, że proces implementacji tej przełomowej funkcji cały czas postępuje.

Reakcje społeczności były dość zróżnicowane. Niektórzy euforycznie przyjęli najnowsze ogłoszenie Muska, podczas gdy pozostawali jeszcze w miarę sceptyczni co do tego rozwiązania.

Do grona zwolenników nowej opcji należy na pewno znany kryptowalutowy  YouTuber – Lark Davis – który w odpowiedzi stwierdził, że zapewne „pójdzie w ślady miliardera”. Sporo osób dociekało tego, czy ogólnie wszystkie numery telefonów użytkowników platformy docelowo zostaną obowiązkowo usunięte z ich kont X.

Co może pójść nie tak?

Numery telefoniczne dziś pełnią ważną funkcję w kwestii środków prewencyjnych dot. cyberbezpieczeństwa. Chodzi w tym przypadku o dwuetapową autoryzację (2FA), gdy chcemy zalogować się na któreś z kont na platformach społecznościowych.

Jako przykład negatywnych skutków nieużywania tego rozwiązania możemy wskazać chociażby amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która utraciła w zeszłym miesiącu na moment dostęp do swojego konta na X, przez coś ktoś opublikował przedwcześnie informację dot. zatwierdzenie ETF-ów na bitcoina.

Pozbycie się całkowicie numerów naszych komórek również nie wchodzi w grę, bo jak się skontaktujemy chociażby ze starszymi osobami, które nie korzystają z X, gdy „super aplikacja” nagle doświadczy awarii w swoim działaniu lub ktoś (np. jakiś bot) usunie lub zablokuje nasze konto?

Ponadto, jeśli coraz więcej podmiotów pójdzie śladem Muska, oznacza to spore kłopoty finansowe dla dostawców sieci komórkowych.

Elon Musk przestanie używać numeru telefonureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.