Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.12.2023]

Kursy kryptowalut 08.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 8 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Nietuzinkowa sytuacja dot. airdropa z projektu Solany

Przeważnie jest tak, że osoby otrzymujące darmowe tokeny w ramach airdropu kierują się na giełdy celem upłynnienia ich, co w rezultacie prowadzi do spadku kursu zrzucanych kryptowalut. W tym przypadku jest zupełnie inna sytuacja. Nowy token pewnego protokołu do płynnego stakingu zrobił mega furorę w społeczności cyfrowych aktywów.

Czytaj więcej: Po zrzucie tego tokena jego kurs skoczył o ponad 110%, a wolumen obrotu osiągnął 1,3 mld USD w dobę!

Ethereum nie radzi sobie z konkurencją?

O tym, że działanie sieci Ethereum jest dalekie od ideału, mówi się całkiem sporo. O problemach, które koniecznie trzeba rozwiązać w tym ekosystemie wspomina wielokrotnie chociażby sam Vitalik Buterin. Teraz społeczność innej popularnej kryptowaluty i powiązanego z nią blockchaina porównała jego możliwości z tym pierwszym i okazuje się, że ETH jest rzeczywiście mocno w tyle.

Czytaj więcej: Ethereum przegonione przez młodą sieć. Topowy blockchain jest mało rentowny?

Dogecoin ma ”wadę”, która pozwoliła projektowi przetrwać

Dogecoin nie jest już szczeniakiem, a dorosłą psiną, która w tym tygodniu skończyła 10 lat! Z tej okazji Billy Markus, czyli jeden z twórców tego memecoina, podzielił się kilkoma faktami dotyczącymi procesu tworzenia tego aktywa oraz dlaczego zdołało się ono utrzymać na rynku kryptowalut przez dekadę. Wskazano na błąd, który w sumie został popełniony celowo przez kreatorów DOGE, a okazało się, że przyniósł on zbawienne skutki.

Czytaj więcej: Przez ten „błąd” dogecoin przetrwał 10 lat na rynku. Billy Markus wspomina genezę jego powstania

Ktoś kupił token Bitcoin Ordinals za ponad 400 tys. USD

Pamiętacie ten okres, gdy za cyfrowe obrazki w formie NFT płaciło się w setkach tysięcy dolarów? Trend ten powraca, czego przykładem jest rekordowa sprzedaż jednego z tokenów kolekcji, która powstała w ramach Bitcoin Ordinals. Ktoś właśnie pozbył się kilku bitcoinów, by kupić coś, czego wartość niekoniecznie musi wzrosnąć. Sami oceńcie, czy warto było szaleć tak.

Czytaj więcej: Token z kolekcji Bitcoin Ordinals sprzedany za rekordową kwotę!

Plebiscyt – Kobiety Web3 roku 2023. Nominuj swoją kandydatkę

Wspieramy świetną inicjatywę, za którą stoi Stowarzyszenie Blockchain Polska i zachęcamy Was gorąco do wzięcia w niej udziału. Do końca tego roku można nominować swoją kandydatkę w plebiscycie Kobiety Roku z branży Web3! Doskonała akcja, by wyróżnić kobiety z tego sektora

Czytaj więcej: Najlepsze kobiety z branży Web3 w 2023 roku! Nominuj swoją kandydatkę

AI w połączeniu z kryptowalutami będą królować w 2024 roku

Trwająca ponad rok bessa była czasem, by budować silne fundamenty i poprawiać działania tych segmentów, które mimo dużego hype’u nie zdały swojego egzaminu w perspektywie długoterminowej. W roku 2024 roku te projekty mają jednak kolejną szansę, by podbić rynek i mocno go odmienić. Tak przynajmniej wskazują specjaliści giganta z Doliny Krzemowej.

Czytaj więcej: Te trendy odmienią rynek kryptowalut w 2024 roku – twierdzi gigant Venture Capital

Mniejsi inwestorzy rezygnują z Litecoina

Kurs LTC tak naprawdę utrzymuje się na identycznym poziomie, na jakim był w zeszłym miesiącu. Podczas, gdy inne topowe altcoiny zaliczają spore wzrosty, to młodszy brat bitcoina nieco osiadł w miejscu, co odbiło się na tym, że odnotowano największy odpływ liczby adresów zawierających to aktywo. W ciągu ostatnich 10 dni liczba ”porzuconych” portfeli wzrosła do poziomów niewidzianych od października 2022 roku.

Changpeng Zhao z oficjalnym zakazem opuszczania USA

Prokuratura Stanów Zjednoczonych dopięła swego, by zatrzymać byłego szefa Binance w tym kraju do czasu jego rozprawy, która jest zaplanowana koniec lutego 2024 roku. Changpeng Zhao nie może więc wrócić do swojej rodziny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, bowiem władze USA obawiają się, że już z nich nie wróci na proces. Przedsiębiorca jednak może dalej przebywać na wolności  i swobodnie się przemieszczać po kraju.

Źródło: The Block

Kursy kryptowalut 08.12.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.