Te trendy odmienią rynek kryptowalut w 2024 roku - twierdzi gigant Venture Capital | Wiadomości | CrypS.

Te trendy odmienią rynek kryptowalut w 2024 roku – twierdzi gigant Venture Capital

Znany gigant inwestycyjny z Doliny Krzemowej dostrzega ogromny potencjał w “skrzyżowaniu się dróg” sztucznej inteligencji (AI) z technologią blockchain. Firma typu venture capital – Andreessen Horowitz (a16z) – wskazała na kilka trendów, które mogą opanować rynek związany z Web3 w przyszłym roku.


Wspomniane przedsiębiorstwo opublikowało w środę (tj. 6 grudnia br.), listę prognoz dot. tego, co może królować w sektorze związanym z wirtualnymi walutami w 2024 roku.

“Graj i zarabiaj” zamiast “graj, aby zarabiać”

Jednym z kluczowych trendów wymienionych przez ekspertów jest zmiana dotycząca gier opartych na blockchainie i wykorzystujących w swoich ekosystemach wirtualne waluty. Specjaliści z a16z przypominają, iż gry tj. Axie Infinity pozwalały graczom dotychczas zarabiać pieniądze. Wiele z nich faworyzowało jednak aspekt “zarobkowy”, zaniedbując swoją jakość.

W nadchodzącym roku wszystko to może się zmienić. Według prognoz rynek gamingu połączonego z Web3 przesunie się z modelu “graj, aby zarabiać” na “graj i zarabiaj”. W efekcie ma to zaspokoić potrzeby graczy oraz pozwolić im czerpać dodatkowe korzyści z rozrywki.

Przejście z Web2 do Web3 ma być proste

Zdaniem analityków w 2024 r. programiści pochylą się w szczególności nad “doświadczeniem użytkownika” chcącego wkroczyć w przestrzeń Web3. Mimo iż kryptowaluty istnieją na rynku już ponad dekadę, wielu początkujących inwestorów wciąż może napotykać na “bariery” związane z ich kupnem czy przechowywaniem, nie wspominając już o skorzystaniu z innych możliwości, jakie zapewnia ten rynek.

Wielu ekspertów pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami, których celem jest zrewolucjonizowanie frontendu UX w nadchodzącym r. Nowe funkcje mają m.in. sprawić, że konta staną się łatwiejsze w zarządzaniu.

AI idące w parze z blockchainem

Specjaliści z a16z wskazali na to, iż technologia stojąca za kryptowalutami może uczynić sztuczną inteligencję bardziej dostępną przy obniżonych kosztach. Co więcej, przejrzystość systemów blockchain stanie się kluczowa w rozwiązaniu problemów związanych z treściami generowanymi przez AI tj. deepfake.

Inne kluczowe zmiany

Na swojej liście prognoz w przestrzeni Web3 na 2024 r. eksperci wymienili również “nową erę decentralizacji”. Jest ona promowana jako środek zapobiegający koncentracji władzy w jednym miejscu. Dotychczas projekty kryptograficzne do niej dążące napotykały wiele wyzwań. Ostatnie postępy dot. zarządzania mogą jednak zapoczątkować nową erę zdecentralizowanej koordynacji, funkcjonalności operacyjnej i innowacji.

Ważne dla branży mają stać się również modułowe stosy technologiczne typu open source. Te bowiem są w stanie promować innowacje bez zezwoleń pozwalających programistom specjalizować się, jednocześnie zachęcając do większej konkurencji.

Firma a16z zapowiada także pojawienie się nowej fali formalnych narzędzi weryfikacyjnych, które są bardziej dostosowane do potrzeb twórców inteligentnych kontraktów, a nie ogólnych twórców oprogramowania. Może to prowadzić do powstawania niezawodnych aplikacji, które będą mniej podatne na włamania. Obok eksperci prognozują, iż “SNARK” (Succinct Non-interactive ARguments of Knowledge) stają się głównym nurtem w celu poprawy obciążeń obliczeniowych.

We wspomnianym zestawieniu podkreślono również że tokeny niewymienialne (NFTs) z pewnością “nie odejdą do lamusa”. Specjaliści zwracają uwagę na to, iż wiele dużych marek jest gotowych na to, aby wdrażać takie cyfrowe aktywa w celu wzmocnienia swojej tożsamości oraz budowy pozytywnych relacji z konsumentem.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.