Ethereum przegonione przez młodą sieć. Topowy blockchain jest mało rentowny? | Wiadomości | CrypS.

Ethereum przegonione przez młodą sieć. Topowy blockchain jest mało rentowny?

Karolina Kropopek

Dwaj programiści Shiba Inu – Shytoshi Kusama i Kaal Dhairya – ujawnili, iż pokrewna sieć jest w stanie przetwarzać do 200 transakcji na sekundę, ale jej pojemność jest znacznie wyższa.


Niektórzy członkowie branży kryptowalut wskazują, iż Shibarium jest bardziej ekologiczne i skalowalne niż blockchain drugiej co do wielkości wirtualnej waluty.

Sieć przynależna do Shiba Inu lepsza od Ethereum?

Zwolennicy Shiba Inu zgromadzili się na platformie X, aby podjąć dyskusję na temat różnic między Shibarium a siecią, do której przynależy ether (ETH). Podkreślili oni, że popularna L2 skoncentrowana wokół ekosystemu młodszego brata dogecoina (DOGE) jest tańsza niż Ethereum.

Użytkownik znany pod nickiem “Clifford” napisał, iż opłata transakcyjna w sieci ETH wyniosła 31,62 dol., podczas gdy inwestorzy dokonujący transferów w Shibarium płacili około 0,043 dol.

Choć aktualnie koszty transakcyjne w Ethereum mogą być niższe niż prezentowana wartość, według danych pochodzących od BitInfoCharts 7 grudnia br. wynosiły one średnio 11,7 dol. – kwota ta jest więc znacznie wyższa niż ta ponoszona w Shibarium.

Inny entuzjasta shiba inu zauważył, że podczas gdy sieć Ethereum obsługuje 13–14 transakcji na sekundę, Shibarium przetwarza ich 5 razy więcej w tym samym czasie.

Oczywiście dane te zostały “poprawione” przez jednego z programistów SHIB, który zaznaczył w komentarzu, iż Shibarium przetwarza do 200 transakcji na sekundę ze względu na obecny limit bloków dla niektórych transakcji.

Nadchodzące ulepszenia Shibarium

W ramach kolejnego hard forka zespół programistów ma zamiar zwiększyć prędkość przetwarzania transakcji w Shibarium, aby umożliwić tej sieci obsługę ich większej ilości.

Należy przypomnieć, że swój pierwszy fard fork zakończyła ona na wysokości bloku 1 962 000. Wspomniana aktualizacja koncentrowała się głównie na ulepszeniu mechanizmu spalania tokenów przynależnych do Shibarium.

Sieć L2 stworzona dla projektu Shiba Inu zyskuje coraz to większą popularność. Świadczy o tym m.in. niedawny wzrost pod względem przetworzonych transakcji. Co więcej, obok doszło również do skoku ich wolumenu. 
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.