Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.02.2023]

Maciej Żerelik
kurs kryptowalut 8.02.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 8 lutego 2023 roku


Spis treści:


Zcash i Monero będą zakazane w Dubaju

Virtual Assets Regulatory Authority (VARA), zajmujące się regulowaniem rynku kryptowalut w Dubaju, przedstawił zbiór 10 zasad i celów w odniesieniu do rynku cyfrowych aktywów. Wśród nich znalazł się zakaz tzw. tokenów prywatności, które zapewniają anonimowość użytkowania, w tym Monero i Zcash.

Czytaj więcej: Zcash i Monero będą zakazane w Dubaju


Giełdy kryptowalut pomagają ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji

Firmy i giełdy krypto zaoferowały pomoc dla Turcji, która doświadczyła niszczycielskiego trzęsienia ziemi. W katastrofie życie straciło ponad 2 tys. osób. Wśród podmiotów, które zadeklarowały pomoc znalazły się m.in. Tether, Bitfinex, Huobi, Tron, Bybit, Crypto.com i Binancce

Czytaj więcej: Giełdy kryptowalut pomagają ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji


Na wykresie bitcoina uformował się złoty krzyż

Wczoraj na wykresie dziennym średnie ruchome utworzyły formację złotego krzyża. Taka sytuacja zazwyczaj wskazuje na nadchodzący rynek byka. Na wykresie tygodniowym pojawił się jednak „Krzyż śmierci” – odwrotna sytuacja sugerująca niedźwiedzi scenariusz. złoty krzyż ostatni raz mogliśmy obserwować we wrześniu 2021 roku. Dwa miesiące po jego wystąpieniu bitcoin osiągnął obecne ATH.

Czytaj więcej: Na wykresie bitcoina uformował się złoty krzyż


Tokeny AI rosną na fali ChatGPT

ChatGPT zyskuje coraz większą popularność, Według ostatnich badań, liczba użytkowników chatbota osiągnęła już 100 milionów. Co ciekawe, serwis osiągnął ten wynik zaledwie dwa miesiące po uruchomieniu. To uczyniło go najszybciej rozwijającą się platformą w internecie. Wraz z rosnącą popularnością narzędzia w góre pociągnięte zostały też tokeny AI. Kursy GRT, AGIX, FET i OCEAN wzrosły o 20% lub więcej w ciągu zaledwie jednej doby.

Czytaj więcej: Tokeny AI rosną na fali ChatGPT


Nowy szef FTX: założyciele mogli „pobrać pół miliarda dolarów” kryptowalut bez wykrycia

Obecny dyrektor generalny FTX, John J. Ray III swoje pierwsze 48 godzin na czele FTX nazwał „czystym piekłem”. Stwierdził, że zabezpieczenia zbankrutowanej giełdy były tak słabe, że jej założyciele mogli pobrać pół miliarda dolarów kryptowalut bez wykrycia:
„Dosłownie jeden z założycieli mógłby wejść do tego środowiska, pobrać portfele warte pół miliarda dolarów na pendrive’a” – powiedział w trakcie zeznań sądowych.

Czytaj więcej: Nowy szef FTX: założyciele mogli „pobrać pół miliarda dolarów” kryptowalut bez wykrycia


Urząd Skarbowy w Gliwicach sprzedaje bitcoiny. Licytacja już w marcu

Gliwicki Urząd Skarbowy poinformował o wystawieniu na licytację 0,12728813 bitcoina o szacowanej wartości 12 703,00 złotych. Cena wywoławcza ruchomości to 9 527,30 złotych. Publiczna sprzedaż ma odbyć się 7 marca 2023 r. o godz. 10:00 w budynku Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gliwicach.

Czytaj więcej: Urząd Skarbowy w Gliwicach sprzedaje bitcoiny. Licytacja już w marcu


Ugoda Genesis i Gemini. Wierzyciele otrzymają zwrot 80% środków

Zbankrutowany pożyczkodawca Genesis Global ogłosił osiągnięcie porozumienia z giełdą kryptowalut Gemieni oraz swoją spółką macierzystą Digital Currency Group (DCG) i jej wierzycielami. W efekcie otrzymają oni do 80% należnych środków.

Czytaj więcej: Ugoda Genesis i Gemini. Wierzyciele otrzymają zwrot 80% środków


Hut 8 i US Bitcoin połączą się w nową firmę

Północnoamerykańskie firmy wydobywcze Hut 8 i US Bitcoin ogłosiły połączenie na zasadzie parytetu. Nowy podmiot, o nazwie Hut 8 Corp, będzie miał siedzibę w USA.


John Ray zarobił 690 tys. $ w 2 miesiące jako nowy prezes FTX

Wynagrodzenie nowego szefa FTX Johna Raya od 11 listopada do 31 grudnia 2022 roku wyniosło 690 tysięcy dolarów. Opierając się na stawce godzinowej w wysokości 1300 dolarów, poświęcił on średnio 75 godzin na pracę w każdym tygodniu roboczym. Do jego obowiązków należy udział w procesie upadłości FTX w celu odzyskania środków na spłatę klientów i wierzycieli. –> źródło: Business Insider


Zdecentralizowana giełda CoW Swap traci 166 tys. dolarów przez włamanie

Odporny na MEV protokół AMM Cow Swap został zhackowany na 166 tysięcy dolarów/ Celem ataku był kontrakt rozliczeniowy, który pobiera prowizje. Według projektu, użytkownicy nie ponieśli żadnych strat i nie mają żadnych powodów do obaw. Według PeckShield straty wynoszą 180 000 dolarów: 123 000 dolarów w DAI, 50 000 dolarów w BNB oraz 7400 dolarów w ETH.

kurs kryptowalut 8.02.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.