Giełdy kryptowalut pomagają ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji | Wiadomości | CrypS.

Giełdy kryptowalut pomagają ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji

Redakcja
turcja trzęsienie ziemi kryptowalut

Firmy kryptowalutowe i giełdy aktywów cyfrowych zadeklarowały pomoc dla Turcji, która doświadczyła niszczycielskiego trzęsienia ziemi.


W katastrofie życie straciło ponad 8,7 tys. osób, a organizacje i rządy z całego świata oferują krajowi pomoc finansową i współudział w akcji ratunkowej. Branża kryptowalut także nie pozostała obojętna.

Bitfinex i Tether zobowiązały się do przekazania Turcji 5 milionów lirów (ok. 265 000 $) na cele humanitarne. Firmy zapowiedziały, że będą starały się o stałe wsparcie dla przyszłej odbudowy kraju.

Huobi Global oraz Tron ogłosiły utworzenie funduszu w wysokości 2 milionów tureckich lirów (106 000 $), aby wesprzeć ofiary.

BitMEX zapowiedziała, że przekaże tygodniowe wpływy z handlu na rzecz tureckiej Fundacji Czerwonego Półksiężyca. Giełda wezwała każdego z branży, kto może wesprzeć organizację, aby to zrobił.

Bybit przekaże 100 tys. dolarów na rzecz Turkish Disaster Management Authority poprzez swoją lokalną jednostkę.

Binance rozda BNB poszkodowanym

Szef Binance Changpeng Zhao i CEO Crypto.com Chris Marszalek początkowo powiedzieli, że platformy będą wspierać kraj i obecnie badają sposoby, w jaki to zrobić. Wygląda na to, że ta pierwsza znalazła już rozwiązanie.

Binance przekaże 100 dolarów w BNB klientom giełdy z najbardziej dotkniętych obszarów Turcji. Firma będzie stosować zasadę Proof of Address dla KYC. Łączna kwota darowizn, według obliczeń platformy, wyniesie ~5 mln dolarów (94 mln lirów). Binance Charity uruchomiło również publiczny adres dla darowizn w BTC, ETH, BNB, BUSD i XRP.

turcja trzęsienie ziemi kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.