Tokeny AI rosną na fali ChatGPT | Wiadomości | CrypS.

Tokeny AI rosną na fali ChatGPT

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Sztuczna inteligencja

Ze względu na rosnącą popularność ChatGPT, całkowita kapitalizacja rynkowa tokenów związanych ze sztuczną inteligencją i big data osiągnęła 5 miliardów dolarów.


Według CoinMarketCap, cena głównych monet takich jak GRT, AGIX, FET i OCEAN wzrosła o 20% lub więcej w ciągu ostatnich 24 godzin.

Token AI platformy The Graph (GRT), którego obecny market cap to 1,5 mld dolarów, zyskał aż 37,25%. Wolumen tylko w ciągu ostatnich 24 godzin wyniósł 583,28 mln dolarów.

tokeny ai

Cena tokena zdecentralizowanej platformy AI SingularityNET (AGIX) wzrosła o 27,47%. Dzienny wolumen wyniósł 406,58 mln USD.

Z kolei Fetch.AI (FET) zyskał 23,56%, a Ocean Protocol (OCEAN) 19,76%. Wolumen obrotu w ciągu ostatnich 24 godzin wyniósł odpowiednio 456,43 mln USD i 201,69 mln USD.

Niedawny sukces ChatGPT przykuł uwagę opinii publicznej do sztucznej inteligencji. Według ostatnich badań, liczba użytkowników chatbota osiągnęła już 100 milionów. Serwis osiągnął ten wynik zaledwie dwa miesiące po uruchomieniu. To czyni go najszybciej rozwijającą się platformą w internecie w historii.

Wykorzystanie ChatGPT

Co ciekawe, ChatGPT jest już wykorzystywany w wielu różnych przypadkach. Np. ostatnio Kolumbijski sędzia wykorzystał narzędzie do rozstrzygnięcia, czy ubezpieczenie dziecka z zaburzeniem autystycznym powinno pokryć koszty leczenia.

Z kolei kongresmen USA z Partii Demokratycznej, Ted Lew, zgłosił niewiążącą uchwałę dotyczącą uregulowania AI, napisaną przez chatbota. Inny kongresman demokratów Jake Okinkloss wygłosił w Izbie Reprezentantów USA przemówienie napisane przez ChatGPT. Przesłuchanie dotyczyło projektu ustawy o utworzeniu amerykańsko-izraelskiego centrum AI. Był to pierwszy przypadek w historii, kiedy wygenerowane przez algorytm przemówienie zostało wygłoszone na Kapitolu.

Sztuczna inteligencjareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.