Na wykresie bitcoina uformował się złoty krzyż | Wiadomości | CrypS.

Na wykresie bitcoina uformował się złoty krzyż

Maciej Żerelik
bitcoin

Pomimo wczorajszych nieudanych prób odzyskania przez bitcoina wsparcia na poziomie 23 000 USD, na wykresie dziennym średnie ruchome utworzyły formację złotego krzyża. Taka sytuacja zazwyczaj zwiastuje rynek byka. Dziś bitcoin ponownie przebił tą barierę.


zloty krzyz ma

Na poniższym obrazku 50-dniowa MA (zaznaczona na czerwono) przecięła się od dołu do góry z 200-dniową MA (na niebiesko).

Ostatni raz złoty krzyż uformował się we wrześniu 2021 roku, dwa miesiące przed tym jak Bitcoin osiągnął rekord wszech czasów.

Na wykresie tygodniowym pojawił się jednak „Krzyż śmierci”, czyli odwrotna sytuacja sugerująca niedźwiedzi scenariusz.

Co sądzą analitycy?

Venturefounder, analityk współpracujący z CryptoQuant, prognozuje teraz spadek do 20 tysięcy dolarów (200-dniowa MA), po którym nastąpi wybicie do psychologicznego poziomu 25 tysięcy dolarów.

Z kolei analitycy CryptoQuant widzą złoty krzyż jako uzupełnienie sygnałów z kilku innych ważnych wskaźników, które wskazują na początek fazy akumulacji monet przed kolejnym halvingiem.

Trader krypto i gospodarz podcastu The Wolf Of All Streets Scott Melker wyznaczył kurs 25 212 dolarów jako swój punkt odniesienia. Według niego, naruszenie tego poziomu zneutralizowałoby wszelkie niedźwiedzie scenariusze.

bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.