Ugoda Genesis i Gemini. Wierzyciele mogą liczyć na zwrot 80% środków | Wiadomości | CrypS.

Ugoda Genesis i Gemini. Wierzyciele mogą liczyć na zwrot 80% środków

Redaktor: Michał Misiura
genesis

Jeden z wierzycieli Genesis ujawnił nowy proponowany plan restrukturyzacji, który miałby objąć Genesis, Digital Currency Group i wierzycieli, którzy mogliby odzyskać co najmniej 80% swoich środków.


6 lutego firma Genesis Global ogłosiła, że osiągnęła ogólne porozumienie z giełdą kryptowalut Gemieni oraz swoją spółką macierzystą Digital Currency Group (DCG) i jej wierzycielami. W efekcie oddział zajmujący się handlem kryptowalutami zostanie sprzedany.

DCG wniosłoby swój udział w Genesis Global Trading – brokerskiej spółce zależnej Genesis – do Genesis Global Holdco. W wyniku transakcji wszystkie podmioty powiązane z Genesis znajdą się pod jedną firmą holdingową.

Zgodnie z warunkami umowy, DCG wymieni istniejący weksel o wartości 1,1 mld USD z terminem wykupu w 2032 roku na zamienne akcje uprzywilejowane. Będzie również refinansować swoje istniejące kredyty terminowe z 2023 roku o łącznej wartości 526 mln USD i wypłaci je wierzycielom.

Gemini wniesie do porozumienia 100 mln USD

Sean O’Neal, prawnik reprezentujący dłużników, powiedział, że strony zgodziły się co do głównych punktów i teraz pracują nad określeniem harmonogramu działań.

W umowie uczestniczą Genesis Global Capital, DCG, dwie grupy wierzycieli, w tym reprezentujące ponad 2 mld USD roszczeń wobec GGC, oraz Gemini Trust Company. W ramach porozumienia spółka Gemini zobowiązała się do wniesienia 100 mln USD do proponowanego planu.

– Założyciele Gemini, Cameron i Tyler Winklevoss, robią to, ponieważ wierzą w plan naprawczy i chcą zrobić właściwą rzecz dla swoich użytkowników – powiedział Anson B. Frelinghuysen, prawnik reprezentujący pożyczkodawców Gemini.

Genesis jest winne 766 mln USD klientom Gemini, którzy korzystali z usługi Earn. Giełda jest największym wierzycielem spółki, która ogłosiła bankructwo 19 stycznia. Wcześniej SEC pozwał Gemini i Genesis zarzucając im, że program Earn stanowił niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych.

DCG wyprzedaje inwestycje w Grayscale

DCG rozpoczęła również sprzedaż udziałów w kilku instrumentach inwestycyjnych prowadzonych przez jej spółkę zależną Grayscale. Takie informacje podał Financial Times, powołując się na amerykańskie dokumenty dotyczące papierów wartościowych.

Grayscale prowadzi Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), w którym zarządza aktywami o wartości ponad 10 mld USD. Zgodnie z raportem FT ostatnie sprzedaże udziałów DCG koncentrowały się na funduszu Ethereum. Od 24 stycznia grupa w kilku transakcjach uzyskała około 22 mln USD. Firma sprzedaje udziały w cenie około 8 USD, mimo że są wyceniane na 16 USD.

genesisreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.