Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.05.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 06.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 06 maja 2024 r.


Spis treści:


Chiny zniosą zakaz bitcoina?

Jak na razie, ETF-y na bitcoina i ether w Hongkongu nie notują jakiś niesamowitych wpływów, a pisząc wprost, szału nie ma. Wszystko się jednak może niebawem zmienić dzięki wejściu na ten rynek inwestorów z Chin Kontynentalnych. Władze tego państwa zaczynają przedstawiać nieco łagodniejszy stosunek do ogłoszonego 3 lata temu zakazu kryptowalut.

Czytaj więcej: Chiny szykują się do poluzowania zakazu bitcoina i wejścia na rynek ETF-ów w Hongkongu

W sieci Bitcoina przetworzono już 1 miliard transakcji

Kurs bitcoina rozpoczyna nowy tydzień od wzrostów, a wczoraj w jego sieci odnotowano kluczowy kamień milowy. Mimo ostatnich korekt ceny BTC, sytuacja na tym rynku jest naprawdę dobra.

Czytaj więcej: Bitcoin odzyskuje 15% ceny po ostatnich spadkach, a w jego sieci dokonał się historyczny przełom 

Nouriel Roubini zapewnia, że bitcoin… jest scentralizowany

Przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, ale nie potrafi zrozumieć niektórych mechanizmów dot. działania bitcoina. A może jednak legenda Wall Street ma rację? My się wyłącznie z jednym z jego ostatnich twierdzeń zgadzamy w kwestii zarządzania BTC.

Czytaj więcej: Legendarny ekonomista mówi, co jest “nonsensem” w kwestii bitcoina

Michael Saylor już przesadza ze swoim maksymalizmem BTC?

Założyciel firmy będącej największym HODLerem bitcoina na świecie w trakcie swojej ostatniej prelekcji rzucił kilka stwierdzeń, które nie do końca mogą się spodobać niektórym inwestorom. Saylor nie ukrywa swojego stosunku wobec SEC i uważa, że regulator niebawem zrobi wielkie czystki na rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Michael Saylor ma złą wiadomość dla fanów altcoinów. Dlaczego wspiera działania SEC?

Tokeny AI znów rosną. Analityk sugeruje obserwować ten projekt

Kryptowaluty powiązane z sektorem AI znów świecą na zielono, a lider tego segmentu rynku w ostatnim czasie ładnie podskoczył na swoim wykresie cenowym. Ze względu na mocne fundamenty stojącego za nim projektu można spekulować iż w trakcie obecnej hossie zaliczy on jeszcze niejeden silny wystrzał swojego kursu. W najbliższym czasie szykują się także dwie ważne konferencje dotyczące sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej: Sezon na kryptowaluty AI dopiero wystartuje. Analityk prognozuje skok tego tokena o 2000%

Największa konferencja krypto w Polsce już za tydzień

Wpadajcie w przyszłym tygodniu do Warszawy na największą konferencję poświęconą branży Web3. Znakomici goście, pełno obiecujących projektów i naprawdę dużo przydatnej wiedzy oraz nowych doświadczeń. 15-16 maja, Multikino w Złotych Tarasach. Warto tam być!

Czytaj więcej: Konferencja Next Block Expo już 15-16 maja w Warszawie!


Newsy z weekendu


Bitfinex dementuje pogłoski dot. wycieku danych klientów

Znana w kręgach hackerskich grupa Fvck Society twierdzi, że wykradła wrażliwe dane około 400 tys. klientów topowej giełdy kryptowalut. Ta natomiast twierdzi, że nie jest to prawda, a cała akcja ma zupełnie inny cel, jeśli chodzi o prawdziwe zamiary cyberprzestępców.

Czytaj więcej: Hakerzy twierdzą, że ukradli dane klientów znanej giełdy kryptowalut

Iran i Rosja tworzą nową platformę do płatności CBDC

Rosja oraz Iran znalazły rozwiązanie problemu sankcji, jakie zostały nałożone na nich przez władze Waszyngtonu. Wspiera ich dodatkowo inne mocarstwo, tak więc jeśli ich plan się powiedzie, to zachód straci kluczową kartę przetargową, którą podporządkuje sobie inne gospodarki.

Czytaj więcej: Iran pracuje z Rosją nad CBDC

Ukraina stosuje AI w bardzo dziwnym celu

Ukraina sięga po AI. Tyle że w sposób, który może zaskakiwać. Nie chodzi o wykorzystanie tej technologii bezpośrednio w wojnie. Kijów dość naiwnie podchodzi do pewnych spraw.

Czytaj więcej: Ukraina sięgnęła po AI. Nie chodzi o jej wykorzystanie w wojnie

Wieloryby skupują bitcoina

Jak widać, ostatnia korekta na rynku BTC i niektóre głosy wieszczące kolejne spadki jego kursu nie przestrzały inwestorów. Grube ryby wykorzystały moment, by kupić bitcoina “po taniości”. W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że kolejna instytucja przekonała się do największej z kryptowalut.

Czytaj więcej: Wieloryby w ciągu 24h kupiły bitcoina za 2,9 mld USD, a europejski gigant bankowy wszedł na rynek BTC

”Zatruty adres” – nowy SCAM, na który trzeba bardzo uważać

Nieuwaga często prowadzi do tragedii. Pewien trader kryptowalut zapamięta swój błąd zapewne do końca życia. Rynek ten jest pełen niebezpieczeństw, a specyfika technologii, na której ten się opiera, sprawia, że nierzadko nawet i najdrobniejszy detal ma kluczowe znaczenie.

Czytaj więcej: Trader traci 71 mln USD we wrapped bitcoin. Nigdy nie powtarzajcie tego błędu

Kursy kryptowalut 06.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.