Sezon na kryptowaluty AI dopiero wystartuje. Analityk prognozuje skok tego tokena o 2000% | Wiadomości | CrypS.

Sezon na kryptowaluty AI dopiero wystartuje. Analityk prognozuje skok tego tokena o 2000%

Karolina Zawodnik
Sezon na kryptowaluty AI dopiero wystartuje. Analityk prognozuje skok tego tokena o 2000%

Wirtualna waluta widniejąca pod nazwą Render (RNDR) podniosła swoją wartość o ponad 25% w ciągu ostatnich 7 dni. Tymczasem popularny trader spodziewa się, iż wzrośnie ona jeszcze o ponad 2000% w obecnym cyklu.


  • W ciągu ostatniej doby kurs tokena RNDR będącego liderem wśród wirtualnych walut z kategorii AI, wspiął się ponad kluczowy poziom 10 dol. Obecnie handluje on w pobliżu 9,69 dol., 
  • Popularny pseudoanonimowy inwestor uważa, że RNDR ma szansę dotrzeć do 200 dol. za monetę i to jeszcze w tym cyklu. Oznaczałoby to oszałamiający ponad 2000% wzrost od obecnych poziomów cenowych. 

Kryptowaluta związana na AI zyskuje na wartości

Token RNDR na krótko powrócił dziś powyżej psychologicznego wsparcia w okolicy 10 dol. Nie utrzymał się jednak tam zbyt długo.

W chwili pisania tego tekstu wspomniana wirtualna waluta związana z AI handluje w okolicy 9,69 dol. Z kapitalizacją rynkową przekraczającą 3,7 mld dol. zajmuje ona 28 pozycję w rankingu największych kryptograficznych projektów. 

RNDR
Wykres RNDR. Źródło: tradingview.com

Warto mieć na uwadze to, iż kurs RNDR osiągnął w ubiegłym tygodniu minimum w okolicach bliskich 7 dol. Towarzyszył temu oczywiście spadek czołowych kryptowalut, któremu przewodził bitcoin (BTC). Mimo nagłej silnej korekty, największe wirtualne waluty zaczęły odzyskiwać siły, ciągnąć za sobą resztę rynku. 

Tymczasem pseudoanonimowy członek społeczności kryptowalut znany na platformie X jako Mister Crypto, zauważając zwyżkową akcję cenową na wykresie tokena RNDR, wydał dla niego wysoce optymistyczną prognozę.

Według jego spekulacji kurs wspomnianej wirtualnej waluty może dotrzeć do okolic 200 dol. jeszcze w tym cyklu. Wpisy publikowane przez wspomnianego inwestora śledzi ponad 100 tys. użytkowników platformy X. 

RNDR to token związany z platformą o nazwie OTOY, która zajmuje się renderowaniem grafiki i obliczeniami w chmurze. Jest on wykorzystywany do płatności za usługi renderowania, jak również jako nagroda dla tych, którzy udostępniają swoje zasoby obliczeniowe na platformie.

Zarówno platforma OTOY i token RNDR mają na celu dostarczenie bardziej wydajnych i skalowalnych rozwiązań dla branży wizualizacji komputerowej, takiej jak grafika komputerowa, efekty specjalne w filmach, animacje itd.

Jedną z głównych zalet platformy jest możliwość wykorzystania rozproszonych zasobów obliczeniowych, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne renderowanie dużych ilości danych graficznych.

Pojęcie renderowania odnosi się do procesu generowania grafiki lub obrazu na podstawie danych wejściowych. W kontekście grafiki komputerowej jest to generowanie obrazu trójwymiarowego na podstawie danych, takich jak kształty, tekstury, oświetlenie i kamera. Jest to kluczowy proces w produkcji filmów, gier komputerowych, animacji, czy grafiki komputerowej . 

Zwyżkowy sentyment wśród inwestorów

Ożywienie na tokenach związanych z AI może być również wywołane mnóstwem nadchodzących wydarzeń związanych ze sztuczną inteligencją. To one mogły zachęcić inwestorów do napełniania swoich portfeli wirtualnymi walutami z tej kategorii, które mają potencjał do wzrostu. 

Zgodnie z danymi pochodzącymi od platformy CoinMarketCap większość projektów kryptograficznych powiązanych z AI zaczęło zyskiwać na wartości w ciągu ostatnich 7 dni. W tym okresie cena bittensor (TAO) i fetch.ai (FET) wzrosła o ponad 10%.

Nadchodzące wydarzenia powiązane ze sztuczną inteligencją obejmują m.in. szczyt Enterprise Generatative AI Summit w Kalifornii, który zaplanowany został na 21 maja br., a także Tech & AI LIVE w Londynie, który ma wydarzyć się tego samego dnia.

Sezon na kryptowaluty AI dopiero wystartuje. Analityk prognozuje skok tego tokena o 2000%reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.