Bitcoin odzyskuje 15% ceny po ostatnich spadkach, a w jego sieci dokonał się historyczny przełom | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin odzyskuje 15% ceny po ostatnich spadkach, a w jego sieci dokonał się historyczny przełom

Filip Dzięciołowski
Bitcoin

Kurs największej z kryptowalut znów świeci na zielono na swoim wykresie cenowym. Po kolejnej korekcie, która nadeszła wraz z początkiem maja spychając cenę BTC poniżej poziomu 60 tys. dolarów, cyfrowe złoto zdołało odrobić część strat i znów jest handlowane powyżej 65 tys. dolarów. Co więcej, wczoraj na jego blockchainie odnotowano historyczny kamień milowy.


  • W ciągu ostatnich 24 godzin kurs bitcoina wzrósł o ponad 4% i powrócił do poziomu ostatni raz widzianego w dniu 24 kwietnia,
  • Wczoraj natomiast w jego sieci odnotowano przekroczenie ilości 1 miliarda zrealizowanych transakcji BTC,

Bitcoin odzyskuje siły

W momencie pisania tego artykułu kurs króla cyfrowych aktywów na giełdzie Binance wynosi 65 201 dolarów. Oznacza to, że bitcoin odzyskał już prawie 16% swojej ceny po kolejnych spadkach, które odnotowano w dniu 1 maja.

Inwestorzy mieli czas, by przekalkulować sobie w głowie kilka spraw i wielu z nich ruszyło po zakupy po tym, jak kurs BTC spadł do najniższego poziomu od 28 lutego, czyli 56 400 dolarów.

Po załadowaniu swoich portfeli chwilowym “dipem” na wykresie BTC, jego wartość znów zaczęła rosnąć. I takich sytuacji będziemy mieć zapewne jeszcze sporo w najbliższych miesiącach, o czym m.in. informował między innymi Arthur Hayes.

Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance w skali tygodnia. Źródło: TradingView

Mimo ostatnich drobnych turbulencji i spadku ceny BTC o ponad 20% od ostatniego ATH, nastroje na rynku pozostają pozytywne. Przykładem może być chociażby “chciwość” wyznaczana na Fear and Greed Index.

Przed weekendem dokonała się również ważna zmiana w sektorze amerykańskich funduszy giełdowych. Chodzi dokładnie o ETF spot na BTC od Grayscale. W piątek ten instrument finansowy po raz pierwszy ode momentu rozpoczęcia handlu na rynku kasowym BTC w 11 stycznia br. przestał notować odpływy środków, które były w nim ulokowane jeszcze z czasów poprzedniej wersji tego funduszu.

Fundusz GBTC zanotował natomiast wpływy na poziomi 63 milionów dolarów.

Przełomowa transakcja w sieci BTC

Kolejną ważną kwestią dot. ekosystemu bitcoina, o której musimy wspomnieć, to wczorajszy kamień milowy w postaci odnotowanej miliardowej transakcji. Blockchain uruchomiony w dniu 3 stycznia 2009 roku przez Satoshi’ego Nakamoto potrzebował aż ośmiuset tygodni i jednego dnia, by tego dokonać.

Bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.